budocentrum wiz 480

Samorząd-Ostróda

Niestety, stało się! Radni Rady Miasta 29 listopada 2018 r., po burzliwej dyskusji, przegłosowali podniesienie stawek podatków od nieruchomości o ok 15%.

Podczas uroczystej gali 24 listopada 2018 r w Warszawie, rozdane zostały statuetki Diamenty Polskiej Gospodarki. W kategorii Diamenty Polskiej Jakości - placówki medyczne, uznanie kapituły zdobył ostródzki PZOZ, który podczas uroczystości reprezentował Prezes Janusz Boniecki oraz Wojciech Paliński.

Przedwyborcze i przy okazji „około debatowe” zamieszanie w Ostródzie trwa w najlepsze. Czujemy się trochę winni, bo w końcu to my poniekąd rozpętaliśmy tę małą burzę, pytając mieszkańców o to, czy chcą dyskusji Czesława Najmowicza i Zbigniewa Michalaka o naszym mieście. Pragniemy w tym miejscu jednak uspokoić i potwierdzić – debata odbędzie się. Panowie Michalak i Najmowicz „skrzyżują rękawice” 30 października o godz. 19 w ostródzkim Zamku. I odpowiedzą – na żywo, bez żadnych manipulacji – na Wasze, Ostródzian pytania! Debata potrwa 3 godziny.

Po tym jak w naszej ankiecie 88% OSTRÓDZIAN opowiedziało się za przeprowadzeniem debaty publicznie padają deklaracje. Zagadka - czyje to słowa: 

Kampania wyborcza zbliża się ku końcowi. Jutro cisza wyborcza, w niedzielę wybory. W tym roku, w szranki stanęło czterech kandydatów na fotel burmistrza Ostródy. Postanowiliśmy zrobić podsumowanie działalności każdego z nich.