budocentrum wiz 480

loading...
loading...

Biznes - Ostróda

Kampania wyborcza zbliża się ku końcowi. Jutro cisza wyborcza, w niedzielę wybory. W tym roku, w szranki stanęło czterech kandydatów na fotel burmistrza Ostródy. Postanowiliśmy zrobić podsumowanie działalności każdego z nich.

W niedzielę, ostródzianom przedstawiony został pomysł wprowadzenia "Karty Mieszkańca", która upoważniałaby do ulg w różnych sferach życia. Zniżki na basen i kino, darmowe wejścia na mecze Sokoła Ostróda, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów i pierwszeństwo w przyjęciu do placówek oświatowych to główne postulaty ostródzkiej Koalicji Obywatelskiej.

Wiadukt jest jedną z największych inwestycji w historii naszego miasta. Na ostatniej Radzie Miasta burmistrz Najmowicz przyznał, że zaczyna wątpić w planową realizację harmonogramu prac.

Samorząd powiatowy w Ostródzie przystąpił do realizacji projektu „Bezpieczna przyszłość osób z NI – testowanie modelu” w powiecie ostródzkim. Jego realizacja zakłada wsparcie środowiskowe osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej.

To nie koniec dróg rowerowych w Ostródzie. Władze ogłosiły nowe przetargi na ścieżki: wokół jeziora Sajmino oraz na trasie Szafranki - Kajkowo. Oferty już wpłynęły.