----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Dzisiaj rano, do ostródzkiego szpitala trafił nowy, 16-rzędowy tomograf. Sprzęt jest nowoczesny. Jego promieniowanie jest możliwie najmniejsze, a przez to korzystniejsze i zdrowsze dla pacjentów.


Sprzęt został sfinansowany ze środków szpitalnych, które są efektem nieustannie wdrażanych w szpitalu reform. - Oszczędności wynikające z podjętych kroków w zakresie racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi pozwoliły na zakup sprzętu – mówi Wojciech Paliński z ostródzkiego szpitala. Koszt zakupionego tomografu to 1.300.000 zł.


Tomograf jest urządzeniem diagnostycznym i służy do rozpoznawania różnych zespołów chorobowych. Będą mogli z niego korzystać wszyscy pacjenci, którzy dostali od swojego lekarza odpowiednie skierowanie.


Tomograf będzie uruchomiony i oddany do użytku na początku września 2017 r. Już dzisiaj rozpocznie się proces demontażu starego sprzętu oraz odnawiania sali w której stanie nowe urządzenie. Najprawdopodobniej we wtorek tomograf będzie już stał na oddziale.
 
Zakupiony sprzęt ma gwarancję na 5 lat. Pod koniec tego okresu nastąpi wymiana lampy, aby dalsze użytkowanie przebiegało bezproblemowo, a pacjenci mogli z niego korzystać jeszcze przez długi czas.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...