budocentrum wiz 480

ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie podpisał porozumienie o współpracy z Ostróda Yacht Sp. z o.o w zakresie zapewnienia uczniom zajęć praktycznych i praktyk zawodowych na terenie swojej firmy, a absolwentom atrakcyjną ofertę pracy. W związku z tym, od roku szkolnego 2018/2019 w Ekonomiku powstanie nowy kierunek - „Technik budowy jednostek pływających".

 

Potrzeba kształcenia w tym zawodzie wzięła się z potrzeb lokalnych firm (Ostróda Yacht Sp. z o.o. i MODEL-ART Sp. z o. o. Ostróda). Obszar zatrudnienia absolwentów może być związany zarówno z konstrukcją i technologią kadłubów okrętowych, łodzi, jachtów, jak też z urządzeniami oraz systemami siłowni, wyposażenia maszynowego i ogólnookrętowego. Absolwenci nabywają umiejętności w zakresie technik zarówno komputerowych jak i stolarskich wykorzystywanych w tej branży.


Absolwenci są pilnie poszukiwani przez polski przemysł okrętowy, jachtowy i możliwości zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej. Absolwent w zawodzie „Technik budowy jednostek pływających” jest przygotowany do: wykonywania prac remontowych kadłuba jednostek pływających, montowania kadłuba, opracowywania dokumentacji warsztatowej i procesów technologicznych wyposażenia i remontu jednostek z wykorzystaniem technik komputerowych, badania właściwości materiałów stosowanych w budownictwie okrętowym, obróbki blach, drewna, nadzorowania prac związanych  z montażem jednostek, ich wyposażaniem oraz remontami.


Hala produkcyjna

 

Tekst: Maja Kurdziel
Foto: Ostróda Yacht

Komentarze   

# Romann W. 2018-01-17 05:18
W takim systemie pracy niedługo z biura będą brać pracowników...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować