budocentrum wiz 480

Dnia 18 stycznia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Ostródzie odbyło się spotkanie w sprawie przekazania placu budowy pod wiadukt. Kiedy rozpocznie się budowa? Na kiedy planowany jest jej koniec?

 

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski,  Dyrektor kontraktu Piotr Wawrzycki i Małgorzata Ostrowska Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie.

 

wiadukt umowa800px

 

Inwestycja pn.: „Budowa wiaduktu nad linią kolejową Nr 353 Poznań-Skandawa wraz z przebudową układu komunikacyjnego drogowo-kolejowego” rozpocznie się 8 lutego 2018 r. i ma potrwać do 7 grudnia 2018 r.

 

Jeżeli chodzi o dodatkowe ronda które mają usprawnić ruch podczas budowy wiaduktu, jedno z nich, tymczasowe, powstanei na skrzyżowaniu ulic: Olsztyńskiej i Mickiewicza (przy byłym budynku sądu). Po zakończeniu budowy wiaduktu, rondo zostanie poprawione i już na stałe wpisze się w plan naszego miasta.

 

W związku z brakiem możliwości skrętu z ul. Drwęckiej w ul. Demokracji, objazd zostanie poprowadzony przez ul. I Dywizji. Stan drogi nie jest najlepszy, jednak na czas budowy zostanie ona załatana destruktem.

 

 

 

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież