budocentrum wiz 480

Koniec z długim staniem na poczcie albo wykonywaniem internetowych przelewów. Od lutego za mandaty będziemy mogli zapłacić na miejscu - kartą płatniczą. Terminale w policyjnych radiowozach mają być nie tylko udogodnieniem dla kierowców, ale również pomóc w szybszym ściąganiu opłat.

 

- Z badań, które przeprowadziliśmy wśród Polaków wynika, że jesteśmy nowocześni i oczekujemy takiej możliwości zapłaty bezgotówkowo także za mandaty. Będzie to możliwość zapłacenia kartą płatniczą, w tym zbliżeniowo, Blikiem, a także telefonem komórkowym - wyjaśnia Renata Zielińska z Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService.

 

Płatność kartą
- Spodziewamy się, że już na początku lutego praktycznie wszystkie zmotoryzowane załogi ruchu drogowego będą wyposażone w terminale płatnicze - mówi Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze otrzymają bezpłatnie dwa tysiące terminali.

 

- Będzie to ułatwienie zarówno dla policjantów, którzy skrócą czas przeprowadzenia kontroli drogowej, jak i też dla samych obcokrajowców, którzy nie będą musieli już jeździć z policjantami żeby wypłacić pieniądze - wskazuje.

 

Zdaniem Rzeczkowskiego, oznacza to ułatwienia także dla polskich kierowców. - Nie będą musieli już pamiętać, żeby dokonać takiego przelewu w banku, czy też na poczcie - mówi, jednocześnie podkreślając, że "w dalszym ciągu takie możliwości zostają".

 

 

 

Źródło: TVN24 BiŚ

foto: WP moto

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież