budocentrum wiz 480

Expo Mazury S.A. we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą, Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz branżowymi organizacjami rolników organizuje w dniach 10-11 lutego 2018 r. w Ostródzie Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Wystawa jest współfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.


 
Ważnym gościem Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Minister weźmie udział w konferencji prasowej oraz oficjalnym otwarciu wystawy, spotka się ponadto z przedstawicielami branży i instytucji działających na rzecz rolnictwa w rejonie Warmii i Mazur, porozmawia z rolnikami o aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie.
 
Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych to możliwość obejrzenia ponad setki najlepszych zwierząt: bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, kóz i owiec. Podczas otwarcia Wystawy zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złote odznaki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podczas Wystawy odbędzie się także budzący niezwykłe emocje konkurs „Młody Hodowca”, podczas którego dzieci prezentują dorobek hodowlany swoich rodziców.
 
Od godziny 14.30 w sobotę 10.02.2018 organizatorzy zapraszają na stoisko informacyjno-promocyjne „Produkty wieprzowe smaczne i zdrowe”, gdzie oprócz informacji na temat roli wieprzowiny w codziennej diecie odbędzie się bezpłatna degustacja wyrobów i potraw z mięsa wieprzowego.


Patronat honorowy nad Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. W tym samym miejscu i czasie na terenie Expo Mazury odbędzie się również czwarta edycja Mazurskiego Agro Show, wydarzenia, podczas którego zostaną zaprezentowane krajowe i zagraniczne marki urządzeń i maszyn rolniczych oraz będą obecni wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu. Organizatorem Mazurskiego Agro Show jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.


 
Program Wystawy:


10.02.2018 r. (sobota)
 
09.00 - otwarcie hal dla zwiedzających
10.00–10.50 – konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
10.00–12.15 – ocena zwierząt w ringu (bydło mleczne)
11.00–12.00 - otwarcie Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złotych odznak Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
12.15–13.30 - ocena zwierząt w ringu (konie)
13.30–14.30 – spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – aktualna sytuacja w polskim rolnictwie
14.30–15.30 – panel konferencyjny Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
od 14.30 – „Produkty wieprzowe smaczne i zdrowe” – akcja promocyjno-informacyjna połączona z bezpłatną degustacją
17.00 - zamknięcie hal dla zwiedzających
 
11.02.2018 r. (niedziela)


09.00 - otwarcie hal dla zwiedzających
10.00–11.30 – konkurs „Młody Hodowca”
12.00–15.00 - wręczenie pucharów i nagród wyróżnionym hodowcom, prezentacja czempionów w ringu
17.00 - zamknięcie hal dla zwiedzających

 

 

Źródło: Organiatorzy

fot. Targi Zagroda 2017

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież