budocentrum wiz 480

Kilka dni temu pojawiła się informacja o planach remontu  pomostu na najpopularniejszej ostródzkiej plaży – przy jeziorze Sajmino. Mieszkańcy w większości ucieszyli się z inwestycji, jednak jej szczegółowe warunki stają się powoli polem do dyskusji.

 

 

Pomost za pół miliona

Pierwszą kontrowersją na którą zwrócili uwagę Czytelnicy jest kwota, która zaplanowana została na remont pomostu. „Pół bańki na modernizacje pomostu? Spodziewam się co najmniej pozłacanych drabinek” – czytamy w jednym z komentarzy.

 

Jeżeli jednak zwrócimy uwagę na zakres prac modernizacyjnych, to kwota wydaje się już dużo bardziej zdroworozsądkowa. Remont będzie obejmował wymianę zniszczonych elementów konstrukcyjnych pomostu - pali, podłużnic, poprzecznic, poszycia, barierek oraz montaż lamp solarnych, czyli oświetlenie pomostu w liczbie 18 sztuk. Prace w wodzie na głębokości kilku metrów z pewnością wymagają nakładów finansowych adekwatnych do zaplanowanej kwoty.

 

Zmodernizowane zostanie również zaplecze socjalne, czyli toaleta publiczna. Wymienione zostaną posadzki, okładziny ścian i sufitów, stolarka okienna i drzwiowa. Zmodernizowana zostanie elewacja budynku.

 

 

Najbliższe lato bez pomostu

 

Najnowszą kontrowersją jest jednak informacja o terminach planowanych prac. W ogłoszeniu o zamówieniu czytamy:

  • Roboty związane z rozbiórką istniejącego pomostu należy wykonać w terminie do dnia 30.06.2018 r.
  • Wykonawca wstrzyma realizację wszelkich prac w okresie od 01.07.2018 r. do 31.08.2018 r. oraz zabezpieczy wszelkie prace i materiały zgromadzone na poczet realizacji zamówienia w tym okresie w sposób umożliwiający korzystanie z kąpieliska miejskiego nad jeziorem Sajmino.

 

W skrócie, oznacza to, że przez okres wakacyjny Kajkowo nie będzie miało żadnego pomostu.

Pełen dokument dostępny tutaj: http://bip.ostroda.warmia.mazury.pl/attachment/zamowienie/4826/5832e4df712d81c2055f2b824dc8a88a5f14afab.html

 

 

Po raz kolejny mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, zacisnąć zęby i tłumaczyć sobie, że żeby było lepiej - najpierw musi być gorzej.

Sprawę będziemy obserwować.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież