budocentrum wiz 480

25 maja 2018 r. młodzież Technikum Żeglugi Śródlądowej z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie odwiedziła Badawczo-Szkoleniowy Ośrodek Manewrowania Statkami w Kamionce koło Iławy nad jeziorem Silm.

 

Celem Ośrodka jest szkolenie kapitanów i pilotów w zakresie manewrowania statkami. Dysponuje on fachowcami z najwyższej półki- specjalistami z zakresu dynamiki statku, manewrowania statkami, informatykami i elektronikami. Instruktorami są tam bardzo doświadczeni Kapitanowie Żeglugi Wielkiej, w tym tez piloci z największych polskich portów.


Sprzęt treningowy to zminiaturyzowane największe lub przysparzające najwięcej kłopotów jednostki świata w skali 1:24, które są wyposażone we wszystkie urządzenia umożliwiające przeprowadzanie manewrów na dowolnych akwenach kuli ziemskiej. Jest to jeden z trzech tego typu ośrodków w Europie, który ze względu na swoje wyposażenie i usytuowanie znajduje się w ścisłej czołówce świata.


Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali wykładu dyrektora ośrodka Jacka Nowickiego, który w bardzo obrazowy sposób przedstawił możliwości szkoleniowe ośrodka, a kpt.ż.w. Krystian Kornacki mówił o sztuce manewrowania na poszczególnych jednostkach w zależności od sytuacji na morzu.


Młodzież z bardzo dużym zainteresowaniem chłonęła każdą informację.


„Mogę z dużym optymizmem powiedzieć, że młodzież ta dobrze rokuje na przyszłość. Jako opiekun tej grupy jestem przekonany, że w przyszłym roku szkolnym podejmą naukę z jeszcze większym entuzjazmem”- mówi Kpt.ż.w. Eugeniusz Janusz Moder.

 

Data: 1.06.2018 r.
Tekst: Kpt.ż.w. Eugeniusz Janusz Moder
Foto: Maria Sadowska, Ewelina Ziółkowska, Kinga Tissarek.

 

Blue Lady
Chery Lady
Lady Marie wypływa
Lady Marie
Mniejsze jednostki
Platforma
Pokaz sprzętu
Pomosty Ośrodka
Widok z pomostu
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9


Tekst: Kpt. ż.w. Eugeniusz Janusz Moder
Foto: Maria Sadowska, Ewelina Ziółkowska, Kinga Tissarek

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież