budocentrum wiz 480

Szykuje się nowe osiedle mieszkaniowe? Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EKOBUD Sp. z o.o. z Ostródy kupiło od Gminy Ostróda 6 działek o łącznej powierzchni 63,3893 ha, znajdujących się w okolicach Górki i Kajkowa. Ich cena wyniosła 5.072.730,00 zł brutto.

 

dz1

 

Dnia 20 sierpnia 2018 r. został przeprowadzony III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności części nieruchomości gruntowych położonych w obrębie Górka, stanowiących kompleks 6 działek o łącznej powierzchni 63,3893 ha, oznaczonych jako działki ewidencyjne: Nr 7/23 o pow. 1,4324 ha, Nr 7/26 o pow. 31,4210, Nr 7/27 o pow. 9,9699 ha, Nr 84/13 o pow. 17,8296 ha, Nr 12/14 o pow. 1,5886 ha, Nr 12/16 o pow. 1,1478 ha


Kompleks działek kupionych przez Ekobud, położony jest pomiędzy miejscowościami Kajkowo i Górka, które leżą w granicach administracyjnych Gminy Ostróda. Miejscowości Kajkowo i Górka graniczą bezpośrednio z miastem Ostróda. Przeznaczony do sprzedaży kompleks znajduje się ok. 2 km od granicy miasta Ostróda.

 

Co tam powstanie? Byćmoże kolejne osiedle mieszkaniowe. W BIP czytamy, że przedmiotowe działki mają następujące przeznaczenie:

  • tereny zieleni urządzonej,
  • tereny zabudowy usług turystyczno – wypoczynkowych, sportu i rekreacji,
  • tereny urządzeń infrastruktury technicznej – sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej,
  • tereny dróg wewnętrznych, ciągów pieszych i rowerowych,
  • tereny zieleni objętej formami ochrony z tytułu przepisów o ochronie przyrody,
  • tereny lasów.

dz3

 

Warto wspomnieć także, że działka ew. Nr 84/13, położona w obrębie Górka, znajduje są w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Górnej Drwęcy.

 

 

Źródło: http://bip.gminaostroda.pl/wojt-gminy-ostroda-oglasza-iii-przetarg-ustny-nieograniczony-na-sprzedaz-prawa-wlasnosci-czesci-nieruchomosci-gruntowych-polozonych-w-obrebie-gorka-stanowiacych-kompleks-6-dzialek-o-lacznej-powierzchn

 

Może cię zainteresować: Miękkie lądowanie starosty – samorządowiec, który doszedł (doleciał) do celu

Komentarze   

# mmmm 2018-08-31 09:08
Klonek ludziom obcina pensje teraz wiadomo dlaczego gówno ludziom płaci ludzie pracują za jałomóżne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# klient 2018-08-31 12:30
nic dziwnego jak ściany nie potrafią równo postawić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec osiedla 2018-08-31 14:03
Zanim ktoś zechce kupić jakiekolwiek mieszkanie od tego dewelopera niech przejedzie się na osiedle Central Park (Kajkowo) i zobaczy czy warto! Kilka deszczowych dni wystarczyło aby piwnice i garaże były zalane. Na klatkach oraz w piwnicy grzyb i wilgoć. Brak odpowiednich drenaży, hydroizolacji itp. Na każdym etapie budowy trzeba wszystkiego pilnować, gdyż można się niemiło rozczarować! Słaba jakość wykonania prac wykończeniowych: gładzie i malowanie na klatkach, obsadzenie skrzynek, drzwi, zagospodarowanie terenu. Z ziemi wystają kamienie, deski, śmieci budowlane - czy to nawóz pod zasianą trawę? A plac zabaw dla dzieci... to jakaś porażka! Znajduje się tam jedynie piaskownica i jedna mała ślizgawka. Należałoby się zastanowić nad bezpieczeństwem ponieważ plac zabaw nie jest ogrodzony a jego zarys jest zrobiony z betonowej podmurówki. Jako mieszkaniec tego osiedla NIE POLECAM tego DEWELOPERA!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować