budocentrum wiz 480

Od kilku dni po Ostródzie krąży wieść: na obwodnicy S7, w okolicy stacji Shell ma powstać Burger King - restauracja typu fast food.
 
 
Dotychczas, Ostróda znana i lubiana była przez turystów z całej Polski za... zjazd do McDonalda. Była to bowiem restauracja usytuowana w połowie drogi między uczęszczaną trasą Gdańsk - Warszawa. Jak wszyscy wiemy, wraz z budową obwodnicy, zjazd został zamknięty, a McDonald stał się atrakcją już niemal tylko dla mieszkańców.
 
Mimo działającego "maka", mieszkańcy Ostródy nadal często wymieniają restaurację typu fast-food jako jedną z atrakcji (!), którą chcieliby mieć w swoim mieście. Często da się usłyszeć nazwę KFC (specjalnością są smażone kurczaki) oraz Burger King (podają burgery w wielu wariantach).
 
Matką obu marek jest Spółka AmRest - międzynarodowy operator zarządzający markami branży gastronomicznej. Kilka dni temu pojawił się artykuł, w którym Jacek Gratkiewicz z money.pl zapowiada, że w Polsce ma powstać ponad 1000 nowych restauracji. To pierwsza z pobudek, które pozwalają myśleć, że jedna z restauracji otworzy się również w okolicach Ostródy. 
 
Drugim takim argumentem, już dużo bardziej konkretnym, jest ogłoszenie, w którym to AmRest poszukuje kierowników do restauracji zlokalizowanych właśnie w Ostródzie. 
 
praca burger king
 
 
Próbowaliśmy skontaktować się z firmą AmRest, w celu potwierdzenia tych informacji. To otrzymana od przedstawiciela spółki odpowiedź:
 
Z zasady nie udzielamy informacji o procesie poszukiwana lokalizacji dla naszych restauracji. Jeśli pojawią się szczegóły, którymi będziemy mogli podzielić się z opinią publiczną, wówczas prześlemy do Państwa stosowny komunikat.
 
Nie mamy więc ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia tej informacji. Pozostaje nam zatem czekać na rozwój wydarzeń i śledzić podawane oficjalnie komunikaty.
 

Komentarze   

# Ewa 2018-09-30 23:00
Tak jak nie można zjechać teraz z obwodnicy do McDonalda, tak samo trudno będzie wjechać na obwodnicę do ewentualnego Burgera. A wszystko przez brak węzła Ostróda - Centrum w okolicy ul. Olsztyńskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować