budocentrum wiz 480

Wiadukt jest jedną z największych inwestycji w historii naszego miasta. Na ostatniej Radzie Miasta burmistrz Najmowicz przyznał, że zaczyna wątpić w planową realizację harmonogramu prac.

 

Mieszkańcy mają coraz większe wątpliwości, czy budowę wiaduktu uda się dokończyć w terminie, czyli do 17 grudnia 2018 r. Wielu ostródzianom wydaje się, że prace na placu budowy nie wyglądają na zaawansowany etap. „Przecież nic tam jeszcze nie widać”, „nawet słupów jeszcze nie postawili” – da się usłyszeć wśród osób przechodzących w okolicach trzeciego przejazdu.

 

Wątpliwości zostały poniekąd rozwiane. Na LI Sesji Rady Miasta Ostróda, burmistrz Najmowicz mówi:
Szanowni Państwo, tez na razie nie mowie, bo oficjalnie mamy tylko takie pismo o zagrożeniu realizacji harmonogramu, ale jedno jest pewne – wiadukt stał się rzeczywistością. Najlepiej jakby to było do końca grudnia, ale coraz mniejszą wiarę mam w to że tak będzie.

 

Jeszcze miesiąc temu, w wypowiedzi z 14.08.2018 dla Telewizji Mazury, burmistrz zapewniał, że termin zostanie dotrzymany. Chyba że nie pozwolą na to warunki atmosferyczne.

 

Na sesji został podjęty również temat finansowania budowy wiaduktu. Przypomnijmy, że całkowity koszt budowy wiaduktu to prawie 25 milionów złotych. Połowę dofinansowania stanowi subwencja z Ministerstwa Infrastruktury. Co się wydarzy w przypadku niedotrzymania terminu budowy? Burmistrz nie potrafił podać konkretnej informacji, opartej o tekst umowy. Mówiąc w prosty sposób, burmistrz ma plan dogadać się w tej kwestii:
Ja dalej posiłkuję się tamtymi informacjami, że takie rzeczy były i są nagminne przy budowaniu dróg, obiektów, że terminy są przesuwane. I nie ukrywam, że zawsze było to na zasadzie negocjacji, i, no, zgodne tam z zasadami.

 

Dziwi też fakt, że burmistrz w publicznych wypowiedziach nie uwzględnia i nie wspomina o opóźnieniach wynikających ze wstrzymania prac z powodu "wizyty" archeologa na terenie budowy wiaduktu.

 

Wszystkie te informacje pozwalają przypuszczać, że termin oddania wiaduktu do użytku opóźni się. Miejmy nadzieję, że różnica będzie jak najmniejsza.

 

link do retransmisji z LI Rady Miasta:

 

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież