budocentrum wiz 480

Po tym jak w naszej ankiecie 88% OSTRÓDZIAN opowiedziało się za przeprowadzeniem debaty publicznie padają deklaracje. Zagadka - czyje to słowa: 

„Szanowni Państwo jesteśmy otwarci na propozycję debaty w możliwie szybkim terminie. Chcemy aby jak największa ilość pytań pochodziła od Mieszkańców naszego miasta. Szczegóły powinny ustalić komitety wyborcze.” 

“Gorąco zachęcam wszystkie ostródzkie media do zorganizowania publicznej debaty. Jestem otwarty na wszelkie pytania Mieszkańców i czekam na propozycje związane z debatą.” 

Tak, te słowa napisał 24 i 25 października za pośrednictwem swojego profilu na portalu Facebook urzędujący burmistrz, Czesław Najmowicz. Po tej wypowiedzi wydawało się, że zaproponowana przez kontrkandydata, Zbigniewa Michalaka otwarta forma debaty, w której to mieszkańcy zadają pytania obu Panom jest właśnie tym, na co liczył Najmowicz. Zwolennicy urzędującego włodarza, którzy liczyli na to, że w końcu zobaczą swojego faworyta w prawdziwej debacie srogo się jednak zawiodą.

Zarówno przed sześcioma jak i przed czterema laty, gdy Czesław Najmowicz wygrywał wybory na burmistrza Ostródy, do debaty z jego udziałem nie dochodziło. Tym razem miało być inaczej. Deklaracje o chęci wzięcia udziału w spotkaniu z mieszkańcami brzmiały budująco, mogło się słyszeć głosy, że Najmowicz wreszcie będzie chciał być – zgodnie ze swoim hasłem wyborczym – „Blisko Ostródzian”. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie mniej kolorowa. 

Po raz kolejny nie zobaczymy Czesława Najmowicza w przedwyborczej debacie. Taką deklarację usłyszeliśmy od niego telefonicznie, już po spotkaniu przedstawicieli komitetów wyborczych i mediów. Szkoda, bo debata mogła być doskonałą okazją do sprawdzenia wizji obu Panów na Ostródę.  

Jak się okazuje 88% to za mało - jednak na tyle dużo aby rozstrzygnąć pojedynek 4 listopada przy urnach wyborczych.

Mimo wszystko kandydat na Burmistrza Zbigniew Michalak zaprasza wszystkich Państwa do sali konferencyjnej ostródzkiego Zamku na godzinę 19.00. Może wydarzy się coś, czego nie przewidzieliśmy i zobaczymy jednak obu Panów stających w przedwyborcze szranki? Samorząd w Ostródzie nauczył nas tego, żeby oczekiwać nieoczekiwanego. 

 

Aktualizacja ! (godz. 12:21)

 TREŚĆ OŚWIADCZENIA - KANDYDATA NA BURMISTRZA CZESŁAWA NAJMOWICZA

 "Nie wezmę udziału w spotkaniu we wtorek 30.10.2018 r., o godzinie 19:00 z powodu wyznaczenia jego terminu na godzinę i w miejscu wskazanym, zarezerwowanym wcześniej przez kontrkandydata, a nie przez media."

Wiadomość otrzymaliśmy po opublikowaniu artykułu o godz 12:12 na skrzynkę email.

 

 

Komentarze   

# Dzik 2018-10-30 12:26
Dlaczego mnie to nie dziwi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wyborca 2018-10-30 12:46
Sam ten artykuł jest jak afisz wyborczy Michalaka... Głupi by był aktualny Burmistrz gdyby w tak stronniczym przedsięwzięciu by wziął udział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Max 2018-10-30 13:29
Haslo wyborcze obecnego burmistrzowa powinno brzmiec BLISKO KORYTA A NIE BLISKO OSTRÓDZIAN
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ela 2018-10-30 14:06
Tym samym pogrzebał swoją szansę na zostanie burmistrzem po raz trzeci.Kto zagłosuje na osobę,która boi się kontrkandydata. Tłumaczenie Najmowica jest żenujące.Co za różnica kto rezerwuje miejsce i czas? Żenada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Milena 2018-10-30 18:11
No właśnie, jakby to jakaś różnica była :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ciekawy 2018-10-30 14:16
I taka osoba ma nas reprezentować przez następną kadencję? Dla mnie bomba - Komorowski też olewał wyborców i wiemy jak to się skończyło :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Arek 2018-10-30 14:52
A co ten analfabeta miałby powiedzieć jak on jednego zdania nie potrafi sklecić. Nie chciał się pogrzebać to i zrezygnował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# W. 2018-10-30 15:04
Oj trafił pan Najmowicz na godnego rywala. Dla nas to dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Agnieszka 2018-10-30 15:13
Hahaha najpierw Michalak w radiu olsztyn pokazał jak cieniutko jest przygotowany to zaczęło się kombinowanie. Najpierw nie zgodził się na debatę organizowana przez telewizję mazury i radio. Sam wynajął salę i przy pomocy redakcji w ktorej pisuje i która jeszcze na 3dni przed wyborami wspierała kolegę redakcyjnego startujacego z listy Pana Michalaka organizuje spotkanie które samozwanczo nazwał debatą. I są jeszcze tacy którzy to kupuja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wyborca 2018-10-30 16:12
Żenada manipulacja i hipokryzja #Agnieszka masz rację...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bart 2018-10-30 18:01
Agnieszka dobrze pisze , smród od tej debaty był na odległość. Facet zarezerwował sale na spotkanie nazwał to debatą i robił zamęt od tygodnia. Jaka to żałosna i słaba ustawka była. Czy to nie u was w redakcji pracuje lub jeszcze do neidawna pisał niejaki pan Szymaniak czyli aktywny członek niezaleznych bezpartyjnych i kandydat w wyborach do rady z komitetu pana Michalaka? A jak debate chciały zrobić telewizja i radio czyli jedyne media które figurują w rejestrze KRRiT to p. Michalak nie chciał. Kolega koledze chciał debatę organizować? Czy to nie firma zewnętrzna powinna załatwiać sprawy organizacyjne jak dobór sali, miejsca, terminu itd? A tu okazuje sie ze sale zarezerwował komitet pana Michalaka już tydzien temu. Chcą rządzić miastem a tak brzydko zaczynają. Masakra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Czaro 2018-10-30 19:27
Michalakowi nie pasuje całkowicie otwarte spotkanie bo się boi, to organizuje swoje z kolegami. Z góry kombinowaną debatę. Czy pan Szymaniak (niezaezny bezpartyjny nie pracuje w naszym-glosie....? Coś tu śmierdzi)
Najmowicz postąpił słusznie!
Michalak - nieładnie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Niezdecydowany 2018-10-30 19:38
Ale jaka ustawka? TVP3 Olsztyn jutro organizuje debatę kandydatów na prezydenta Olsztyna. Jak mówili u siebie, kandydaci dostali pytania o przyszłość miasta i się przygotowują a tu nagle jak Melo Radio i TV Mazury chciały pytać to nagle ustawka? Jeden spietrał bo nie ma nic do powiedzenia. To znaczy, że TVP Olsztyn jest nieobiektywne? Po prostu tam kandydaci potrafią zrozumieć, że media oglądają/słuchają ludzie a tutaj ludzie to tylko zwolennicy jednej albo drugiej strony. Ot i cała prawda. Czy prawdą jest że była propozycja wzajemnego układania pytań przez KWW i losowanie ich przez kandydatów? Nie wiem czy to prawda to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Ciekaw jestem czy jeśli KWW Najmowicza wynająłby salę, wrzucił plakat i potem zaprosił swojego konkurenta i mówił, że będą tam tylko zatroskani o los miasta mieszkańcy niezwiązani z żadnym komitetem to czy drugi stawiłby się na rozmowę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować