----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Od ponad dwóch lat  starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski i Zarząd Powiatu Ostródzkiego prowadzi wobec Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej S.A. w Ostródzie niejasne, bezładne i niezrozumiałe działania, powodujące obniżanie rangi szpitala powiatowego i jego szeroko pojętą destrukcję.


Po kilkakrotnych próbach przekazania w prywatne ręce tak podstawowych dla szpitala działów jak laboratorium i diagnostyka radiologiczna, po wcześniejszej próbie zamknięcia dwóch oddziałów szpitalnych dziś nieodpowiedzialni decydenci doprowadzili do groźby zamknięcia Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Te działania stwarzają zagrożenie nie uzyskania przez ostródzki szpital II stopnia referencyjności, co skutkowałoby obniżeniem zakresu usług medycznych i  znacznym zmniejszeniem  ich finansowania, czyli degradacją szpitala.


Od początku kadencji starosta Wiczkowski swymi decyzjami niszczy jakość szpitala. Tę niezmiernie ważną dla zdrowia i życia mieszkańców placówkę traktuje jako instrument gry politycznej i utrzymania większości koalicyjnej w Radzie Powiatu.

 

  • Temu służyło powołanie do Rady Nadzorczej szpitala ludzi bezwolnych i nie mających żadnego pojęcia o funkcjonowaniu placówek służby zdrowia.

 

  • Temu służył wybór na funkcję prezesa PZOZ  S.A. człowieka absolutnie niezainteresowanego rozwojem szpitala, odwoływanego po krótkich okresach dyrektorowania dwóm innym szpitalom, który traktuje Ostródę, jako intratną poczekalnię.

 

  • Temu służyło stworzenie w szpitalu całkiem zbytecznego etatu specjalisty ds. marketingu i rozwoju w celu zatrudnienia zwolnionego z innej pracy przewodniczącego Rady Powiatu.

 

  • Z  tego względu zwalnia się wysoko wykwalifikowany personel , w tym lekarzy, w tym lekarzy z Oddziału Urazowo-Ortopedycznego.

 

  • Dlatego w zarządzaniu szpitalem ważne są względy polityczne, a nie merytoryczne i zdrowie pacjenta.

 

Takiemu działaniu sprzeciwiamy się od początku kadencji. Bezskutecznie. Większość radnych powiatowych uczestniczy bowiem w prywatno-politycznej układance - związana zatrudnieniem swoim lub członków rodziny w strukturach powiatu oraz  interesami grupowymi - i aktywnie albo bezwolnie popiera działania starosty. Ostatnio część radnych PiS, co cieszy, zaczęła wyłamywać się z partyjnych wytycznych przewodniczącego miejskiej organizacji i sprzeciwiać się niszczeniu szpitala. Ale bez społecznego wsparcia, ani protesty służby zdrowia, ani nasze starania nie dadzą szybkich rezultatów, a zmiany w szpitalu potrzebne są natychmiast.


Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Ostródy i powiatu o aktywne poparcie, w każdej możliwej formie,  żądań związkowców z "Solidarności" i pracowników szpitala:

 

  • odwołania Rady Nadzorczej i powołania w jej skład fachowców zarządzania służbą zdrowia,

 

  • odwołania prezesa PZOZ S.A. i zorganizowania konkursu na to stanowisko

 

  • przywrócenia do pracy zwolnionych lekarzy

 

  • likwidacji zbędnych stanowisk, obciążających nadmiernie szpitalny budżet

                URATUJMY SZPITAL!    

                W imieniu Klubu Radnych "Razem dla powiatu"
                    Rady Powiatu Ostródzkiego   
     
                        Przewodniczący Klubu
                       Włodzimierz Brodiuk

 

 

PRZECZYTAJ PISMO - APEL, SENATOR BOGUSŁAWY ORZECHOWSKIEJ W SPRAWIE OSTRÓDZKIEGO SZPITALA


                                                             

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...