budocentrum wiz 480

10 listopada 2017 r. Wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski podpisał akt notarialny w sprawie przekazania działki na rzecz Skarbu Państwa z przeznaczeniem pod budowę Posterunku Policji.

 

Na przekazanej przez Gminę nieruchomości, położonej przy ulicy Kopernika, powstanie nowoczesna siedziba Policji. Funkcjonariusze będą stale czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich Mieszkańców Gminy.


Budowa Posterunku Policji jest planowana w 2018 roku – zapewnił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Jan Markowski. Przewidywany koszt inwestycji to około 1,3 mln złotych. Środki na realizację tego przedsięwzięcia pochodzą z Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020, do którego nasza Gmina została zakwalifikowana.


Wójt Gminy Małdyty podkreśla, że planowana inwestycja jest efektem dobrej współpracy między samorządem Gminy a Policją. O przywrócenie Posterunku zabiegałem od dawna. Dzięki niemu wzrośnie poczucie bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy, którzy będą mieli ułatwiony kontakt z funkcjonariuszami Policji. Lokalizacja siedziby w centrum Małdyt z całą pewnością przyspieszy czas reakcji na różnego rodzaju zdarzenia. Policjanci będą mogli szybko dotrzeć do każdego miejsca w naszej Gminie – powiedział Wójt.

 

maldytykomisariat800px

 

Źródło: Gmina Małdyty

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież