budocentrum wiz 480

Dobiegł końca pierwszy etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Miłomłynie. Nowoczesne technologie które zostały zastosowane podczas rozbudowy pozwolą na oczyszczenie ścieków do takiego poziomu, że nie będą one zagrażały środowisku naturalnemu.

 

Pierwszy etap rozbudowy oczyszczalni kosztował ponad 4 mln zł. Inwestycja ta w dużym stopniu została sfinansowana z kredytu w wysokości ponad 3 mln zł. Miłomłyński samorząd otrzymał go z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

- Pozostała część środków na tę inwestycję, czyli około 900 tys. zł, pochodziła z budżetu naszej gminy – dodaje burmistrz Miłomłyna. - Już jesteśmy przygotowani do drugiego etapu rozbudowy, po którym moce przerobowe oczyszczalni będą jeszcze większe.

 

 

fotografia jest jedynie ilustracją do tekstu

 

Komentarze   

# Janek 2018-08-10 12:51
a "nowoczesna" technologia to ta, w której firma BIOTECH z Nieporętu (wykonująca projekty pod cudzą nazwą i następnie startująca w przetargu jako podwykonawca generalnego) wciska w mały domek dużo dmuchaw i projektuje zadaszone na zielono reaktorki?
Bezsadnie drogie, wciśnięte nieświadomemu inwestorowi bojem i zacofane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować