budocentrum wiz 480

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości 13 stycznia 2018 roku otworzyli w Morągu biuro poselsko-senatorskie. Przecięcia wstęgi do nowego biura dokonała Pani Senator Bogusława Orzechowska, wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski oraz członek zarządu struktur powiatowych PiS Zygmunt Miś.
 

W samej uroczystości udział wzięli licznie zgromadzeni przedstawiciele najważniejszych instytucji województwa i powiatu na czele z Panem Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim Sławomirem Sadowskim. Obecni byli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Marek Nowacki, Dyrektor Regionalnego Oddziału KRUS – Henryk Żuchowski, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego oddziału KOWR – Grzegorz Kierozalski, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej ARiM - Leszek Potocki, Radny Wojewódzki i Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Solidarności – Józef Dziki, Zastępca Powiatowego Komendanta Policji w Ostródzie – kom. Krzysztof Bilicki oraz lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości, a także zaproszeni goście. Nowe biuro poświęcił Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie o. dr. Honorat Rzepka.

 

Bliżej ludzi
Mieszkańcy Morąga i okolic nie muszą już jeździć do Elbląga czy Ostródy by spotkać się ze swoimi przedstawicielami w parlamencie. W morąskim biurze przy ulicy Warmińskiej 6, dyżury będą pełnić: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – poseł Zbigniew Babalski, poseł Leonard Krasulski i senator Bogusława Orzechowska.

 

Gdy miesiąc wcześniej następowały zmiany w lokalnym zarządzie PiS, a szefostwo powiatowym strukturom powierzono senator Bogusławie Orzechowskiej, wówczas członek nowego zarządu Dariusz Struk deklarował:
- Nowy zarząd (PiS w Ostródzie - red.) dołoży wszelkich starań, by być jak najbliżej mieszkańców naszego powiatu.


Jak się okazało, na pierwsze efekty nie musieliśmy długo czekać. Mieszkańcy Morąga, Małdyt, Łukty czy Miłakowa są znacznie bliżej – biuro przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości mają nieomal pod nosem.
- To miejsce jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez morążan i członków PiS z regionu. Zwrócił na to uwagę podczas swojego wystąpienia prowadzący uroczystość otwarcia sekretarz struktur powiatowych PiS Zbigniew Zabłocki. Ten, związany na co dzień z Miłakowem i Morągiem radny powiatowy, powiedział - Cieszymy się bardzo, że mamy miejsce, w którym społeczeństwo dawnego powiatu morąskiego będzie mogło wiele spraw wyjaśnić i uzyskać pomoc. Starania o to biuro rozpoczęliśmy już w 2012 roku. Bardzo się cieszę, że teraz się udało.


- Morąg jest drugim największym miastem w powiecie ostródzkim. Mieści się tu dobra komórka działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Spora grupa mieszkańców Morąga przyjeżdżała do biura w Ostródzie, przywożąc swoje problemy i sprawy do załatwienia. Teraz będzie możliwość załatwiania ich na miejscu - powiedział wiceminister, poseł RP Zbigniew Babalski.

 


W jakich sprawach pomocy w morąskim biurze mogą szukać obywatele?
To m.in. problemy dotyczące rolników i tym będzie zajmował się minister Zbigniew Babalski. Chodzi też o sprawy socjalne. - Ja jestem akurat w Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Myślę, że będę mogła pomóc ludziom – powiedziała po uroczystości senator Bogusława Orzechowska. Jeszcze w trakcie uroczystości Pani Senator zaznaczyła: - Do biura po pomoc mogą przychodzić nie tylko działacze PiS, ale wszyscy ludzie bez względu na swoje przekonania polityczne. Biuro ma służyć wszystkim i być miejscem, gdzie będziemy lepiej poznawać problemy mieszkańców oraz znajdować ich rozwiązanie.


Samo spotkanie się z przedstawicielami władzy na miejscu, dla mieszkańców będzie bez wątpienia ułatwieniem. Dla PiS jest istotne również z powodu, na który zwrócił uwagę uczestniczący w spotkaniu warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki:
- Teraz jest najwyższy czas, żeby w tym roku wziąć też odpowiedzialność za województwo w samorządzie a także jednostkach samorządu terytorialnego. To co zrobiliśmy na szczeblu centralnym trzeba powtórzyć na szczeblu lokalnym. I to jest ten prosty program, który mam nadzieję będzie przemawiał do naszych wyborców. Na potrzebę wsłuchiwania się w potrzeby obywateli, również w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych, zwracali uwagę niemal wszyscy prelegenci. - Dobrze wykorzystujcie to biuro! – nawoływał lokalnych działaczy wiceminister Babalski.


Czy biuro w Morągu przyczyni się do sukcesu wyborczego PiS w regionie morąskim? Odpowiedź na to pytanie poznamy już jesienią. Tymczasem, mieszkańcy Morąga mają miejsce, w którym mogą przedstawić swoje problemy oraz pytania i szukać odpowiedzi bezpośrednio u tych, którzy sprawują władzę w ich imieniu. Ta możliwość, to wydarzenie w historii Morąga bez precedensu.

 

Na co dzień w morąskim biurze pracować będą lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.


Zbigniew Zabłocki - tel. 691 383 634,
Małgorzata Rucińska - tel. 662 583 553,
Zygmunt Miś - tel. 501 273 101.

 

(red)

 

1
SOK_8003
SOK_8007
SOK_8008
SOK_8023
SOK_8025
SOK_8029
SOK_8030
SOK_8038
SOK_8041
SOK_8046
SOK_8048
SOK_8050
SOK_8054
SOK_8055
SOK_8061
SOK_8068
SOK_8071
SOK_8077
SOK_8080
SOK_8083
SOK_8085
SOK_8095
SOK_8106
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Komentarze   

# Jarosław 2018-03-29 18:49
Ot i zarazą dotarła do Morąga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować