----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Niczym spotkanie gminnej egzekutywy PZPR, podczas odwiedzin sekretarza z województwa, przebiegała część XLII sesji Rady Gminy Łukta. Tego dnia Rada miała podjąć decyzję, a dokładniej przyklepać to co już wcześniej w węższym gronie ustalono, w sprawie podwyżki dla wójta.

 

Podczas przemówienia mającego uzasadnić to, czego uzasadniać niemalże nikomu na sali nie potrzeba, z każdym słowem narastał nastrój dziwnego uniesienia. Duch minionej epoki roznosił się po sali, a obecni z każdym oddechem coraz bardziej chwały przywódcy syci, zaciągali się głęboko unoszącym aromatem i podniosłością chwili. Z każdym słowem komentarza utwierdzając gościa oraz pozostałych uczestników w tej jedynej słusznej decyzji. Temu (przywódcy), gdyby nawet, będąc tak pochwałami wzdętym, zdarzyłoby się nieco ciśnienia spuścić, dzielni działacze wmówiliby sobie i jemu, że gazy te - są bezwonne. Jedni ze strachu, inni przekonani do jedynej słusznej linii jaką ma „nasza partia". Cel tego przedstawienia podobnie jak wówczas tak i teraz jest jeden – Ten kit trzeba sprzedać, a ciemny lud ma go kupić!

 

„Nie wiadomo czy pan wójt zostanie wójtem”

 

Uzasadniając wniosek dotyczący podwyżki przewodniczący komisji budżetu Wacław Gancewski uzasadniał:

 

- Mając na uwadze zaangażowanie pana wójta, komisja budżetu zajęła się podwyższeniem wynagrodzenia dla pana wójta, pana Roberta Malinowskiego. Komisja stwierdza: Praca pana wójta Roberta Malinowskiego była efektywna przyczyniła się do dalszego rozwoju gospodarczo-społecznego gminy i mieszkańców. Poprawiło się również bezpieczeństwo w zakresie ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Jest wójtem zaangażowanym w sprawy wszystkich mieszkańców gminy i stara się rozwiązywać ich problemy. To jest opinia komisji gospodarki i budżetu.

 

A gdy jednemu z radnych uzasadnienia było mało, Gancewski dodał jeszcze:

- Uważam wójta za ponadprzeciętnego... .

 

Światła na tę „ponadprzeciętność” nieudolnie próbowała rzucić Radna Barbara Urbaszek:

To ostatni rok kadencji pana wójta. Nie wiadomo czy pan wójt zostanie wójtem. (…) Ja sama dzwonię w godzinach wieczornych czy nocnych jak na przykład do pożaru, wójt jedzie i pracuje. Było by wielkim nietaktem nie uhonorować tej pracy.

 

Natomiast radna Pani Małgorzata Zając dodała:

- (…) Nie podnosiliśmy wynagrodzenia przez poprzednie lata. Widzimy, że dzieje się (w gminie – przyp. red). Są inwestycje, poprawiony jest image gminy. Rok przedwyborczy to może nie jest najlepszy okres, ale żaden nie będzie dobry.

 

Taki kit wciskali radni sobie nawzajem i nam przy okazji.

Wielki następca

 

Panie Gancewski - W jednym muszę zgodzić się z pańską wypowiedzią. Wójt jest ponadprzeciętny, niestety nie w tych dziedzinach co powinien. Szkoda tylko, że nie zwrócił pan uwagi podczas krótkiego uzasadnienia, na inne obszary w których przebłysk tej cechy się objawia. Przypomnę panu kilka tytułów które w przyszłości (o ile Kim Dzog Un nie będzie miał nic przeciwko), może pan wykorzystać. Skoro pan na sesji nie zapytał, to ja postawię te kilka pytań w tym miejscu:

 

- Czyżby tak szybko zapomniał pan jak, ten sam „ponadprzeciętny” Robert Malinowski "wsławił" się jako wójt robieniem interesów z radnym, na majątku gminy?

 

- Czy to nie za czasów tegoż wielkiego przywódcy zaginęła część dokumentacji szkoły, po tym jak wójt przeniósł prowadzenie rachunkowości szkoły do urzędu gminy?

 

- Czy to nie ten wielki następca „zapomniał" przekazać gminnej szkole kwoty 320.167,00 zł? Pieniędzy, które gmina otrzymała na wynagrodzenia nauczycieli, ZUS itp., skutecznie zrzucając winę za jej długi na byłego dyrektora szkoły?

 

- Czy to nie wójt Robert Malinowski nie przekazał środków na fundusz świadczeń socjalnych w szkole, co w konsekwencji doprowadziło do zajęcia konta tej placówki przez komornika?

 

- Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale czy to nie ten błyskotliwy przywódca, nad działalnością którego pan się tak zachwyca, został ukarany przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie, grzywną? Na moje pytanie jak często zdarzają się takie nieprawidłowości jeden z pracowników RIO w Olsztynie odpowiedział - Pracuję tu już kilka lat i nie pamiętam byśmy w tym czasie mieli taki przypadek. Czy to o taki „image gminy” Państwu radnym chodziło?

 

- Czy to nie ten ojciec narodu, został ukarany za przedstawianie w sprawozdaniach gminy niezgodnych ze stanem faktycznym danych?

 

- Czy to nie ten „zaangażowany w sprawy wszystkich mieszkańców" wójt „wstający w nocy do pożaru", jak powiedziała radna Urbaszek, szybko pozbył się pogorzelców z terenu gminy Łukta? Zmusił tych pogorzelców, którzy stracili wszystko, aby w tej traumie ich dzieci musiały zmienić szkoły i swoje środowisko a rodzice pracę? Dlaczego wójt Robert Malinowski nie zechciał przystać na propozycję starosty, aby na czas remontu spalonego domu, zakwaterować ich w budynku po komisariacie policji, który starostwo na swój koszt chciało szybko dostosować dla poszkodowanych?

 

Mógłbym przytoczyć i rozwinąć tu jeszcze kilka przykładów „geniuszu", ale artykuł prasowy, to nie protokół kontroli gminy przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Olsztynie, gdzie na blisko 250 stronach, niemalże w całości wytykane są błędy, zaniedbania i nieprawidłowości. Czytając ten dokument nasuwają się tylko dwa wnioski. Wójt Malinowski robił to celowo by coś ukryć lub jest po prostu… jednak użyję delikatnego zwrotu – nieprzygotowany.

 

Panie Radny Gancewski, jest pan przewodniczącym komisji budżetu, w samorządzie od wielu lat. To takie osoby jak Pan, działacze, którzy przez poprzednie lata wciskali i teraz próbują dalej wciskać ludziom kit, że w Gminie Łukta tak świetnie się dzieje, pokazując jako przykład remont drogi. Dbanie o infrastrukturę drogową to powinna być codzienność dla rządzących. Niech pan nie wciska ludziom opowieści, że jest to wydarzenie na miarę podwyżki. Pomylił pan dbanie o gminę, z troską o własne i wójta samopoczucie.

 

Gdzie Pan był, podczas lat poprzednich? Czyż nie zasiadał Pan w radzie gminy? Teraz gdy zbliżają się kolejne wybory zaczyna Pan wmawiać mieszkańcom, że tak świetnie się dzieje. Na dowód słusznej linii „partii" wynosi pan skompromitowanego wójta na piedestał. Mogliście jako radni wspólnie z tym „ponadprzeciętnym przywódcą” zrobić wiele dobrego dla mieszkańców gminy, ale tych straconych lat, już nikt nie wróci.

 

Po części rozumiem położenie pana i pańskich koleżanek i kolegów z rady, choć nie popieram. Gdy zrobiło się niewiele, trzeba tylko wmówić wyborcom, że te skromne przejawy działalności inwestycyjnej w gminie, to rzeczy „ponadprzeciętnie”. Jeszcze kilka lizaków w kieszeń, przejść po domach przed wyborami i kolejne lata na diecie radnego przelecą. Perfekcyjna propaganda!

 

Wybaczy pan, dziwić się nie będę. W końcu czasy pańskiej świetności przypadły na okres, gdy jedyna słuszna Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą wmawiała ludziom, że - jest świetnie! Podczas gdy każdy zdrowy obywatel widział, że jest do d... . Czy w owym czasie nie miał pan, przywileju zarządzać gminą?

 

Można inaczej

 

Tylko radny Waldemar Skutnik oraz Katarzyna Żurawska zrozumieli niestosowność sytuacji. Pozostała część rady była za podwyżką dla Roberta Malinowskiego. I nie chodzi mi o to, że nie powinien więcej zarabiać. Każdy wójt, który działa zgodnie z prawem na rzecz swoich mieszkańców, powinien więcej zarabiać.

 

Niestety tu mamy sytuację, nagradzania wójta, który kilka miesięcy wcześniej, za swoją działalność, został ukarany prawomocnym wyrokiem Regionalnej Izby Obrachunkowej!

 

To taka sama sytuacja, w której osoba, która dopuściła się łamania prawa, co więcej skazana wyrokiem (karą pieniężną – grzywną) nagradzana jest jeszcze za te czyny które popełniła. Sam Stanisław Bareja lub Sławomir Mrożek lepiej by tego nie wymyślili!

 

Radny Skutnik rozsądnie do pozostałych apelował: - Zaczekajmy z tą podwyżką. Niech wyborcy ocenią. Niestety bezskutecznie.

 

Smutno, że większość zebranych z takim spokojem do oceny przez wyborców nie podchodzi. Z takich czy innych przyczyn wolą zająć miejsce wśród tych, dla których nie ważne co i jak jest robione. Ważne jak to nazwą i jak ludziom sprzedadzą, czyli... ponadprzeciętnie. Z drugiej strony ta ocena sama w sobie też wysokich lotów nie jest. To przecież ani wzorowo, ani bardzo dobrze, dobrze też nie, tylko ponadprzeciętnie. Tym co to wymyślili pozostaje nadzieja, że ciemny lud tę ponadprzeciętny kit kupi... (cdn.)

 (red)

Pisaliśmy wcześniej o tym: http://nasz-glos.com/wiadomosci/ludzie-powiat/1498-lukta-wielka-kasa-dla-wojta

 

Wynagrodzenie Wójta Roberta Malinowskiego po podwyżce (brutto)

Zasadnicze – 5600 zł

Dodatek funkcyjny – 1900 zł

Dodatek Specjalny – 2625 zł

Razem 10.125 zł

+ Dodatek za lata pracy

foto screen: http://www.dailymotion.com/video/x6cj3u3

Komentarze   

# Abc... 2018-01-29 18:07
Pan Gancewski musi lizać tyłek żeby zgarniac kasę jako radny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kasia 2018-01-29 18:10
To fakt pan Gancewski chodzi i rozdaje cukiereczki. Śmiechu warte! Powinien już dać sobie spokój z byciem radnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz 2018-01-29 18:26
Świetny paszkwil. A Pan Mocny Autor, nie umie się podpisać swoim nazwiskiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abc...???? 2018-01-29 18:52
Panie Łukaszu po co komu autor? Uważa Pan, że w tym artykule jest nieprawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-29 19:01
Wszystko co autor tego tekstu napisał to prawda. Radni którzy cały czas głosują tak jak on chce zawsze mają opuszczone głowy podczas głosowań. Muszą tak głosować, w przeciwnym wypadku spotkały by ich reperkusje ze strony władzy. Radna Katarzyna kiedyś się wstrzymała podczas jednego z głosowań i niedostała pracy w szkole w Łukcie. Natomiast te dwie radne które tak wychwalają wójta są od niego zależne pani Urbaszek mąż został dzięki wójtowi dyrektorem szkoły w której to obie panie też pracują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Znudzona 2018-01-29 19:02
Nuda, nuda, nuda... Autorze, który dobrze zarabiasz od pewnego pana... to się wszystko robi nudne. ;)
Niech autor sprawdzi ile zarabiał poprzedni wójt :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abc...???? 2018-01-29 19:15
A ja myślę, że Pan wójt powinien publicznie przeprosic Pana Wojciecha P. Podczas jednej z sesji nieźle mu pojechał. Szkoda tylko że to wszystko to nieprawda. Sam o swoich błędach tak głośno nie mówi na sesjach. Dlaczego??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# burek 2018-01-29 19:55
w lukcie konie zawsze pily wode siurakami i za kadencji leonowicza i malinowskich taka gmina i taki kraj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wyborca 2018-01-29 22:11
Pan autor artykułu chyba zapomniał, że radnych wybrali wyborcy. Radni są przedstawicielami większości mieszkańców Gminy Łukta. Przykro, że jakiś (red), pismak z gazety z Ostródy, narzuca innym swoją opinię, opisując całe zdarzenie z negatywnym wydźwiękiem. Obrońca pieniędzy łukciańskich podatników się znalazł! To przypomina mi obecny stosunek komisji europejskiej w sprawie Polski, kiedy to urzędasy z Europy próbują wprowadzać swoją wizję rządzenia u nas w Polsce. O ile dobrze pamiętam, Polska jest suwerennym krajem. Analogicznie rozumując nic Ostródzie do tego, co się dzieje w Łukcie. Pozwólcie, że to my wyborcy ocenimy działania wójta i rady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec 2018-01-29 22:50
Czytając ten 'artykuł' mam wrażenie, że osobę która go napisała ma straszny problem ze sobą. Widać kampania wyborcza sie zaczyna, a ktoś kto czuje grząski grunt pod sobą to próbuje sie wybielić. Dobre sobie ;-) Ktoś kto nie pracował w szkole to nie widział tego wszystkiego co się działo i może teraz wychwalać sobie Pana P. Tylko te osoby tkwią w wielkiej nieświadomości jakie układy szły gdy Pan P był dyrektorem, ilu ludziom zmarnował życie. O tym to już nie napiszecie? Zobaczcie jak dziś wygląda Łukta, gmina robi to co może. A co Wójt podwyżki dostać nie może? To spójrzcie co sie dzieje w Waszym Ostródzkim szpitalu, kto ile zarabia? A przecież taki biedny. Ludzie ogarnijcie sie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-29 22:51
Autor komentarza WYBORCA trochę przesadził, w Łukcie nie mamy czasopisma które informowałoby nas wyborców o tym wszystkim. Te które są o zgrozo redaguje następny Malinowski(niestety). Ostróda to przecież nasz powiat. Dziękuje autorowi artykułu ponieważ nie o wszystkim wiedziałem. Wszystko było skrzętnie przed wyborcami ukrywane. Oglądajcie sesje Rady Gminy jak jest temat niewygodny dla Wójta to słyszymy od przewodniczącej że omówimy to na niejawnych spotkaniach. Ale czego się spodziewać sesje też nagrywa i materiał przygotowuje Malinowski. I tak można bez końca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wujcio 2018-01-30 00:03
O prawdziwości przytaczanych "faktów" i rzetelności autora świadczy fragment, w którym słowa wypowiedziane przez inną radną (p. Zając) przypisuje p. Świerczyńskiej. Ale czy o rzetelność chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja 2018-01-30 01:20
Gmina dobrze prosperuje? Wysprzedaje majątek by pokryć długi, czy kary. Uważam to A niegospodarność. Działania na poczet podniesienia wizeruneku gminy, winny przedstawiać długoletni plan inwestycyjny mający na uwadze rozwój gminy, co przekładałoby się na zmniejszenie bezrobocia i wpływ środków do budżetu gminy z podatków i inwestycji. To co w danym czasie wyprawia się w gmine Łukta nazwę porażka i niegospodarnością zariwno rady hak i wójta. Lenistwo z ich strony hak ruwniez brak zaangażowania w dbanie o rozwój gminy a tym samym wysprzedawanie majątku powinno być rozliczone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Julia 2018-01-30 01:23
I bardzo dobrze, że mówi się głośno o tym całym "bałaganie", jaki panuje w gminie. A radni? W tak małej wioseczce nie ma rewelacyjnych kandydatów. I tak to jest jak na stołki trafią przypadkowe osoby, którym tylko na kasie zależy. Ktoś tam powinien w końcu porządek zrobić!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wujcio 2018-01-30 01:24
Jeszcze jedno. Pan dziennikarz(?) powinien wiedzieć, że RIO to nie sąd i nie wydaje wyroków tylko orzeczenia. "Prawomocny wyrok" to jednak brzmi i zapada w świadomość nieświadomych. Prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec 2018-01-30 06:50
A skąd gmina miała wziąć pieniądze jak musiala spłacić dług po Panu P? Co o tym też was nie poinformował? Oh, no na pewno przypadkiem zapomniał. A co może nie chodzicie do Nowego sklepu? Dobry argument na to żeby zeszkalować Wójta co? A i pewnie nie raz robiliscie zakupy w tym sklepie więc? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-30 09:28
Drogi MIESZKAŃCU jakbyś choć trochę się interesował tym co się dzieje w Łukcie to wiedziałbyś że żadnych długów pana P. nie było. Sądy oczyściły pana P ze wszystkich zarzutów jakie przypisywał mu obecny Wójt. Mało tego to Wójt i księgowa zostali obciążeni karami finansowymi,to oni doprowadzili do takiej sytuacji. Za to wszystko zapłaciliśmy my wszyscy mieszkańcy gminy ze swoich podatków, za sprawy sądowe, za komornika który blokował konto szkoły bo Wójt nie zapłacił zobowiązań, za trzy miesięczne wypowiedzenie dla pana P. Nie chcę aby moje podatki były tak marnowane, żeby opłacać prywatną wojenkę pana Wójta. Przegrał wszystko a my za to płacimy. Sprzedał już prawie wszystko. Dokąd zmierzasz Gmino?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec 2018-01-30 09:59
Dorgi #Henio to chyba Ty żyjesz w nieświadomości. Pan P narobił długów za które Gmina z własnej kieszeni musiała płacić. Trudno ci w to uwierzyć? A widzisz jednak taka jest prawda. Pan P dorobił sie na szkole, na szkolnych i gminnych pieniadzach. A teraz co to jest powód do szkalowania Wójta? Bo to zakończył?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ramol 2018-01-30 09:45
Przykro to wszystko czytać. Pozytywne jest to, że zaczął się ferment w tej gminie. Może coś z tego wyjdzie. Jednak wątpię. Za dużo ciemnej masy tu i tam, a takich ludzi łatwo kupić za kiełbasę i piwo. Łukta potrzebuje stu lat, aby zmieniła się mentalność przeciętnego mieszkańca. Zresztą, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wójt robi co może, problem jest z radą gminy. Ale tych ludzi wybrali przecież mieszkańcy. Szkoda, że w większości ciemna masa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Julia 2018-01-30 23:27
Otóż to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abc...???? 2018-01-30 10:08
Palinski został oczyszczony przez sąd z zarzutów którymi obsypał go wójt. Info wójt zapłacił za to karę. Dlaczego o Palinskim było tak głośno a o wójcie nie jest??? Moim zdaniem obaj panowie powinni dojść do porozumienia ale tym razem to wójt powinien wyciągnąć rękę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.... 2018-01-30 11:17
Gancewski haha wszędzie go pełno. Każdy ma go dosyć. Wchodzi w tylko i z fałszywym uśmiechem kłania się nisko każdemu żeby tylko ludzie na niego głosowali. Wszędzie się pcha i wszystkiego mu mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zet 2018-01-30 11:39
O tak, niejaki W. Gancewski to ciekawa historia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-30 14:57
Drogi MIESZKAŃCU aż mi oczy z orbity mało nie wypadły jak czytałem to że dalej się trzymasz tej kłamliwej wersji rozpowszechnianej przez obecnego Wójta. Już nawet nie tylko ja piszę gdzie jest prawda. Jakbyś miał ochotę to na Facebooku pan Paliński wszystko wyjaśnia i udostępnia wszystkie dokumenty i wyroki sądów. Przejrzyj na oczy i uwierz że ten Wójt to najgorsze co mogło spotkać mieszkańców gminy Łukta. Pan Gancewski był jednym z pierwszych którzy byli za sprzedażą działki pod supermarket, jednocześnie jest w zarządzie GS moim skromnym zdaniem działał na szkodę firmy którą reprezentował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonimbomożnaomogęzm 2018-02-02 17:10
Hm.... udostepnia mówisz? Czy tylko cytuje słowa z kartki którą trzyma i pokazuje tak że nie idzie nic przeczytać? To nie nazywa się udostepnianie dokumentów i wyroków. Jeśli to zrobi możesz wtedy o tym mówić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.... 2018-01-30 15:53
Gancewski jest w zarządzie gs, radzie parafialnej i w gminie. Jak ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ludzie..... Panie Wacku czas sobie odpuścić niektóre rzeczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam Patoka 2018-01-30 15:59
Temat jest niestety zastępczy, aczkolwiek autor artykułu rzucił ciekawy temat na naszą zaściankowość i podatność na obszczekiwanie się wzajemne. Henio na Mieszkańca, mieszkaniec na Henia itd...
I przerzucanie się kto lepszy, czy Wojtek czy Robert. A nie lepiej skupić się, że Rada nigdy nie zastanowiła się aby przyjąć jakikolwiek wieloletni plan rozwoju gminy uwzględniający wszystkie aspekty życia mieszkańców? Co się stało z przyjętą strategią z zeszłego roku? Jedynie Radny z Kojd pochylił się w dwóch słowach nad strategią, ale tylko dlatego, że nie rozumiał sensu samego powstania takiego dokumentu. Strategia leży pewnie tam gdzie jej miejsce czyli w dolnej szufladzie pod zwałami papierów i nikt o niej nie pamięta. I oto jest spory dramat obywatele. Nie mamy absolutnie żadnego planu. Kiedy inni uciekają niczym bolid Formuły 1 my kręcimy się wokół swojego ogona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wujcio 2018-01-30 16:34
Szanowny Panie Adamie Patoka. Jeśli znajdzie Pan na stronie UG Strategię Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Gminy Łukta, to niech Pan łaskawie prześledzi od str. 79. Znajdzie Pan odpowiedź na swoje wątpliwości czy dokument zalega w szufladzie, jak Pan sugeruje czy jest realizowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam Patoka 2018-01-30 18:13
Wujcio wybaczy, ale nie wchodzę w taką polemikę. Proponuję spytać Państwa Radnych co jest na stronie 79. Bo to oni mają decydować o o przyszłości gminy. No i fajnie byłoby z imienia i nazwiska. Byłoby mniej kwasu na takich dyskusjach. Postanowiłem dać przykład bo nie wstydzę sie swoich poglądów. Pozdrawiam cieplutko. ????????????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zenek 2018-01-30 19:26
Autor artykułu powinien się podpisać, jeśli podnosi tak poważne oskarżenia, a nie obraża wszystkich. Pewnie sam ma hrapkę na stanowisko bo obecne się skończy wraz z nowymi wyborami i nie ma szans na reelekcję.
A ja mu proponuję żeby się wziął do uczciwej pracy i żeby spojrzał na wszystko że strony wyborcy. A ja się pytam czy autorem tego artykułu jest Pan przewodniczący...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-30 20:32
Brawo Panie Adamie, napisał Pan prawdę którą popieram w stu procentach. To Radni powinni znać i realizować Strategię Rozwoju, tylko nasuwa się pytanie czy oni w ogóle wiedzą że taki dokument istnieje ?. Patrząc na ich miny i zachowanie na sesjach Rady to wątpię żeby wiedzieli za czym głosują . To efekt strachu przed Wójtem. W ogóle tak sobie myślę że to pierwsza Rada Gminy gdzie nie ma dyskusji nad omawianymi punktami. Jeśli tylko jakaś dyskusja się rozwinie to Przewodnicząca szybko ją ucina i kończy. To przykład jak zależności mogą zniszczyć demokrację. Obuć się Rado bo to już koniec kadencji, a wasza praca w lesie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ....... 2018-01-30 22:15
Zmiana by się przydała ale dyrektora szkoły.Nie ma czasu dla rodziców. Nie potrafi rozwiązywać problemów. Potrafi tylko mówić że jest bezradny i że wszystkim odsyła do pań dyrektorem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wujcio 2018-01-30 23:31
Szanowny Panie Adamie i Panie Heniu. Problem polega na tym, że ja ten dokument przeczytałem i to pozwala mi stwierdzić, że radni właśnie realizują co tam jest napisane. Panowie nie czytali i nie chcą przeczytać lub "wchodzić w polemikę" ale krytykować? Dlaczego nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-31 00:41
Cała dyrekcja Szkoły, oni nie są tam po to by podnosić poziom nauczania. Wójt ich tam wsadził aby szukali w papierach haków na Palińskiego. Nie udało się , Wójt zorientował się co zrobił i zabrał ze Szkoły swoje dziecko, a inni niech się martwią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam Patoka 2018-01-31 09:03
Henio. nie tędy droga. Nic nie wskóramy pisząc dyrdymały. Wójt miał prawo do tego aby zwolnić Wojtka z funkcji Dyrektora Szkoły. Taki przywilej szefa. Można każdego zwolnić albo przyjąć. Tylko nie trzeba było przy okazji kręcić filmów sensacyjnych, które rozpaliły i podzieliły lokalną społeczność. Podejrzewam, że sam Wojtek Paliński zrozumiałby to, że Wójt nie ma do niego zaufania i ich drogi muszą się rozejść. I nie byłoby tego całego spektaklu i przerzucania się papierami. Papiery zżółkną i myszy je zeżrą a ludzie dalej będą pokłóceni. Przenoszenie dziecka do innej szkoły to też nie jest przestępstwo. Gdyby Henia dziecko było na przykład wybitnie uzdolnione muzycznie to zasadne jest aby swoje talenty rozwijało gdzie indziej, w jakiejś szkole o takim kierunku nauczania. Aczkolwiek społeczny odbiór takich posunięć jest jaki jest. A sam Dyrektor Szkoły jest ok. Myslę, że zrobił kawał dobrej roboty i poskładał wszystko do kupy po całej rozpierdusze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-31 21:02
Panie Adamie zgodziłbym się z Panem w całości gdyby nie ostatnie zdanie. Mam dziecko w tej szkole i mój pech, że w czasie tej rozpierduch jak Pan pisze miałem z nim problem po prostu sprawiał mi kłopoty. Z tego tytułu często bywałem w szkole którą wtedy prowadziła Pani wicedyrektor była bardzo miła,chciała pomóc, zawsze wysłuchała człowiek czuł że mają dla mnie czas i słuchają. I nie jest to tylko moje odczucie. Niestety niemogę tego powiedzieć o obecnej dyrekcji. Odniosę się jeszcze do tego że to obecny dyrektor to poskładał. To jest nieprawda. Mam kolegów którzy w obecnej kadencji są radnymi, to oni mi powiedzieli że po zwolnieniu Wojtka P. to obecny dyr. dostał propozycję objęcia szkoły. Wtedy odmówił, i kiedy moim zdaniem Pani Ania p.o dyr. prowadząc szkołę przez rok poskładała to do kupy i szkoła wyszła na prostą obecny raptem się zgodził.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Henio 2018-01-31 00:56
Szanowny Panie Wujcio gotów bym był się z Panem nawet zgodzić, uderzyłbym się w pierś i przyznałbym się do błędu, ale jak patrzę na transmisję z sesji i widzę tych radnych siedzących z zwieszonymi głowami to nie wieżę że oni cokolwiek realizują. Oni głosują zawsze na TAK i tylko to co zostanie im przedstawione. Gdyby Wójt kazał im głosować nad tym że piątek to sobota też by przegłosowali na TAK,i nawet nie zorientowaliby się że to zrobili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Walkiria 2018-01-31 10:21
W Łukcie potrzebne są autorytety, których niestety nie ma. Zresztą, ta społeczność zawsze ciągnęła w różne strony świata. Opisał to kiedyś pan Stanisław Raginiak w jednej ze swoich książek. Warto zapoznać się z treścią i wyciągnąć wnioski. Łukta to mieszaniny różnych narodowości od czasów wojny. I trudno to zlepić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkanka gminy 2018-01-31 21:51
Oglądałam sesje i jestem w szoku, że Pani Sekretarz przeprasza Wójta, że jako pracownik się odzywa. Widać, że się go boi. Wydaje mi sie, że każdy kto uczestniczy w sesji ma praco się odezwać i wcale nie musi nikogo przepraszać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# maj 2018-02-01 08:34
strach przed odezwaniem się to nic innego jak zamordyzm
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Inne

loading...