budocentrum wiz 480

Wczoraj (28 marca 2018), w Starostwie Powiatowym w Ostródzie podpisana została umowa na termomodernizację budynku szpitala PZOZ w Ostródzie S.A.. Umowę parafowali: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Edmund Winnicki - Wicestarosta oraz Katarzyna Krawczyk - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego WITKA Sp. z o.o. w Olsztynie. Łączny koszt inwestycji opiewa na kwotę 2.817.187,85 zł.

 
W ramach umowy na termomodernizację głównego budynku ostródzkiego szpitala Wykonawca zobowiązał się m.in. do: wykonania ocieplenia ścian zewnętrznych budynku, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenia stropu poddasza, a także wyremontowania zadaszenia nad wejściem do budynku wraz z wykonaniem nowych balustrad ze stali nierdzewnej. Termin wykonania usługi to 230 dni od dnia przekazania terenu budowy.

 

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu unijnego pn.: „Termomodernizacja budynków szpitala powiatowego w Ostródzie”, który obejmuje także termomodernizację budynku pomocniczego szpitala po dawnej Poradni AA.

 

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020 w wysokości 84,99 % kosztów kwalifikowanych.

 


Tekst/foto: Błażej Banaszkiewicz

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież