budocentrum wiz 480

Na zaproszenie Starosty Ostródzkiego - Andrzeja Wiczkowskiego do powiatu przybyła delegacja samorządowa z chińskiego miasta Cixi z prowincji Zheijang Chińskiej Republiki Ludowej, na czele z jego Burmistrzem Shi Huifangiem.

 

Dnia 18.05.2018 r. w sali sesyjnej starostwa w Ostródzie, odbyło się oficjalne spotkanie, na którym podpisano list intencyjny pomiędzy władzami samorządowymi Miasta Cixi, i Powiatu Ostródzkiego. To kontynuacja kontaktów zapoczątkowanych równo dwa lata temu, podczas wizyty naszej delegacji samorządowo-gospodarczej w mieście Cixi, której przewodniczył Starosta Andrzej Wiczkowski.


Argumentem za podjęciem współpracy polsko-chińskiej na szczeblu powiatowym jest nawiązywanie stosunków partnerskich obu jednostek samorządowych w celach, m.in., gospodarczych, takich jak - pozyskiwanie dla naszego regionu potencjalnych inwestorów, ale również w celu ułatwień w otwieraniu chińskiego rynku na produkty i usługi z naszego regionu. Rozmowy prowadzone, przy okazji spotkania, z przedstawicielami tamtejszego samorządu dotyczyły także uruchomienia wymiany sportowej i kulturalnej. Niemniej ważną korzyścią będzie rozwijanie przyjaznych relacji i promowanie wzajemnych zainteresowań miastem Cixi i Powiatem Ostródzkim na polu wymiany i współpracy w dziedzinie zdrowia, edukacji, turystyki, ochrony środowiska, rolnictwa, urbanistyki i innych uzgodnionych obszarów. Cixi to miasto na prawach powiatu we wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang, w prefekturze miejskiej Ningbo nad Zatoką Hangzhou. Leży w specjalnym obszarze rozwoju gospodarczego, w którym działa wiele korporacji gospodarczych o dużym potencjale inwestycyjnym, co daje nadzieję na rozwój, głównie kontaktów ekonomicznych.

 

 

Tekst: H.Kropidłowski
Foto: M.Kłosowska/B.Banaszkiewicz

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież