----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Kronika - Ostróda

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postepowanie karne prowadzone przez policjantów w Miłomłynie pod nadzorem Prokuratury w Ostródzie. 18-latek usłyszał już zarzut kradzieży. W dochodzeniu ustalono, że młody mężczyzna od pewnego czasu z warsztatu samochodowego wynosił części samochodowe i narzędzia, które później sprzedawał po okazyjnej cenie między innymi na aukcjach internetowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wraz z poprawą pogody rozpoczął się dla ostródzkich wodniaków czas wytężonej pracy. Okres ten będzie trwał do końca sezonu letniego. W tym czasie policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów zarówno wypoczywających na lądzie, jak i wodzie.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 19-latków, którzy w jednym z ostródzkich internatów palili marihuanę. Czujnością wykazał się wychowawca i o całej sprawie powiadomił ostródzkich policjantów. Zatrzymani młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa. Teraz nastolatkowie ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Na jednej z ulic w Ostródzie omal nie doszło do tragedii. Kiedy pijana matka zasnęła w domu, jej 8-letni synek i 4-letnia córeczka ze swojego podwórka wybrały się na plac zabaw w inny rejon miasta. Na szczęście w porę zareagowała 22-latka, która zaopiekowała się dziećmi i natychmiast zawiadomiła policję.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęły podziękowania Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego za zatrzymanie sprawcy i odzyskanie skradzionych rzeczy.

Inne

loading...