----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Kronika - Ostróda

Wczoraj w nocy ok. godz. 23:00 na Szosie Elbląskiej miała miejsca niewielka kolizja z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze Policji z Ostródy dostali sygnał, że kierowca DAFa nie zatrzymał się, lecz kontynuuje jazdę i stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci z Ostródy wyjaśniają okoliczności i przyczyny utonięcia 50-letniego mieszkańca miasta. Zwłoki mężczyzny zostały odnalezione w wodzie przez mężczyznę spacerującego brzegiem rzeki. Śledczy nie wykluczają, że zanim doszło do tragedii 50-latek mógł spożywać alkohol.

Wczoraj około godziny 18:00 funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali poszukiwanego ostródzianina. 26-letni mężczyzna jeszcze dziś trafi do zakładu karnego.

Ktokolwiek podejrzewa kim był ten mężczyzna lub rozpoznaje jego wizerunek, proszony jest o kontakt z policją. Każda informacja może okazać się pomocna w zidentyfikowaniu zwłok. Telefon kontaktowy 997 bądź 089 642-72-00.

Akt oskarżenia skierowany do sądu to wynik postępowania prowadzonego przeciwko mężczyźnie, który skupował kradzione rowery. 35-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W minionym tygodniu mieszkaniec gminy Morąg, który skupował kradzione rowery, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 35-latek miał kupić pięć rowerów i piłę spalinową o łącznej wartości niemal 3 000 zł. Za nabycie przedmiotów pochodzących z kradzieży grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Cała historia zaczęła się od 45-latka podejrzanego o kradzież rowerów. Mężczyzna włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i stamtąd zabierał jednoślady. Na początku lutego br. został on zatrzymany przez policję, a podczas przeszukania pomieszczeń należących do 45-latka, funkcjonariusze znaleźli skradzione jednoślady. Pracujący nad sprawą policjanci dotarli również do 35-letniego pasera, który skupował kradzione rowery. Część z nich została zabezpieczona w lombardzie.

 

Dzięki pracy funkcjonariuszy, odnalezione rowery powróciły do swoich właścicieli.

 

Źródło: KPP Ostróda

Inne

loading...