----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Wraz z poprawą pogody rozpoczął się dla ostródzkich wodniaków czas wytężonej pracy. Okres ten będzie trwał do końca sezonu letniego. W tym czasie policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów zarówno wypoczywających na lądzie, jak i wodzie.


Przez ostatnich kilka dni w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie trwały przygotowania do sezonu letniego. Funkcjonariusze przygotowywali między innymi sprzęt do pracy na wodzie. Łódź, zanim została zwodowane, musiała być sprawdzona, czy jest sprawna i odpowiednio wyposażona w sprzęt ratowniczy i techniczny.
Pierwsze patrole wyruszyły już na wodę. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali policjanci przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadający specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych.

Policjanci będą przez cały letni sezon, dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą oraz zabezpieczać imprezy organizowane na akwenach. Ich zadaniem będzie także eliminowanie kłusowników oraz prowadzenie akcji ratowniczych i profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, jak również sprawdzanie trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego.
Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka, czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, a jego sprawcę mundurowi mogą ukarać mandatem karnym w wysokości nawet do 500 złotych, przymusowo wysadzą na brzeg, a sprzęt pływający zostanie usunięty z wody i odholowany do przystani na koszt właściciela.
Ostródzcy policjanci apelują do wszystkich amatorów zabaw w wodzie oraz osób nad nią wypoczywających o zachowanie ostrożności i rozwagi i wybieranie jedynie kąpielisk strzeżonych i bezpiecznych.

(KPP Ostróda)

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...