----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postepowanie karne prowadzone przez policjantów w Miłomłynie pod nadzorem Prokuratury w Ostródzie. 18-latek usłyszał już zarzut kradzieży. W dochodzeniu ustalono, że młody mężczyzna od pewnego czasu z warsztatu samochodowego wynosił części samochodowe i narzędzia, które później sprzedawał po okazyjnej cenie między innymi na aukcjach internetowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Miłomłyna pod koniec 2016 roku zostali powiadomieni przez właściciela jednego z warsztatów samochodowych o kradzieży mienia. Jego właściciel od pewnego czasu był okradany z narzędzi i części samochodowych. Straty miały sięgać kilka tysięcy złotych.


Policjanci w trakcie trwania postepowania zbierając dowody ustalili, że za tymi kradzieżami „stoi” 18-latek, który pracował w tym warsztacie. Młody mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało skradzione przedmioty sprzedawał po okazyjnych cenach między innymi na aukcjach internetowych. Cześć narzędzi policjanci odzyskali podczas przeszukania miejsca zamieszkania 18-latka.


Policjanci przedstawili mieszkańcowi powiatu zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Na podstawie zebranych dowodów Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwo 18-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...