----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, będąc na urlopie, zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej w jednym z ostródzkich marketów. Policjant zareagował błyskawicznie, gdy zauważył jak młody mężczyzna szarpie i przewraca pracownika ochrony sklepu.

 

Przed sądem za kradzież rozbójniczą oraz za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do pracownika ochrony odpowie 20-letni mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna ukradł z marketu butelkę drogiego alkoholu, po czym opuścił sklep. Za nim ruszył pracownik ochrony. 20-latek chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu zaczął szarpać ochroniarza oraz przewrócił go na ziemię, a także groził pozbawieniem życia.

 

Na całe zamieszanie natknął się policjant z ostródzkiej "dochodzeniówki", który niezwłocznie ruszył na pomoc pracownikowi ochrony. Sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a skradzione mienie zostało odzyskane.

 

Młodzieniec usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i stosowania gróźb karalnych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...