----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Ostródzcy policjanci interweniowali w sprawie potrącenia 40-letniej kobiety przez kierowcę osobowego mercedesa. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach. Za rażące naruszenie przepisów w bezpieczeństwie ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

 

 

 

Wczoraj (11.10.2017) przed godz. 10:00 dyżurny ostródzkiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Słowackiego w okolicy dworca.

 

Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków drogowych w jakich się znalazł. Nie zdążył wyhamować przed poprzedzającym go autem, które zaczęło skręcać w lewo. Aby uniknąć zderzenia z tym samochodem, kierujący mercedesem zjechał na lewy pas jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik. Efektem tego było potrącenie idącej tym chodnikiem pieszej. Pokrzywdzona 40-letnia mieszkanka miasta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.

 

 

Mundurowi będący na miejscu zdarzenia, za rażące naruszenie przepisów w bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

 

Po raz kolejny policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę. Przypominają również, że obecne warunki atmosferyczne są bardzo zmiennie, co powinno zmusić użytkowników dróg do zachowania większego bezpieczeństwa, zdjęcia nogi z gazu i włączenia myślenia.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...