budocentrum wiz 480

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który dokonywał włamań i kradzieży rowerów na terenie Ostródy i Iławy. Jego łupem padło kilkanaście jednośladów o łącznej wartości pond 7 tysięcy złotych. Postępowanie przeciwko niemu zakończyło się aktem oskarżenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Ostródzcy policjanci od kilku miesięcy zajmowali się sprawą włamań i kradzieży rowerów na terenie Ostródy oraz Iławy. Na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że odpowiedzialny za to przestępstwo jest 45- letni mieszkaniec Lubawy. Mężczyzna kradł pojazdy z klatek schodowych i piwnic w blokach i kamienicach oraz sprzed sklepów. Zdarzało się również, że jego łupem padały jednoślady zaparkowane przed kościołami. Podejrzany ucinał linki zabezpieczające rowery i odjeżdżał nimi z miejsca kradzieży.

 

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie oraz przedstawienie mężczyźnie 15 zarzutów kradzieży rowerów o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych.

 

kradziezrowerow12 17

 

Kryminalni odzyskali większość pojazdów, które trafiły z powrotem do swoich właścicieli. Kilka jednośladów nie widnieje w policyjnym systemie, co może oznaczać, że ich kradzież nie została zgłoszona. Policjanci ustalają teraz do kogo należą.

 

Postępowanie przeciwko 45-latkowi zakończyło się aktem oskarżenia, który trafi do sądu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież