budocentrum wiz 480

Policjanci z Ostródy zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież rzeczy pochodzących z prywatnej posesji. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia po otrzymaniu od pokrzywdzonego zgłoszenia. Mieszkaniec gminy Ostróda odpowie również za posiadanie marihuany. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

toon


W środę (27.12.2017 r.) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Ostróda doszło do kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że był to głównie sprzęt gospodarczy, m.in. sprężarka, kompresor olejowy o wartości blisko 4 tysięcy złotych. Przedmioty, które zostały skradzione z posesji zgłaszającego znajdowały się w niezabezpieczonym budynku gospodarczym. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego czynu.

 

Już następnego dnia ustalili, że ze sprawą może mieć coś wspólnego 27-letni mieszkaniec gminy. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli skradziony sprzęt. Oprócz tego, mężczyzna posiadał w mieszkaniu susz roślinny. Jak się okazało - była to marihuana. Policjanci zatrzymali 27-latka, a skradziony sprzęt przekazali jego właścicielowi.

 

Dodatkowo podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że 27-latek był poszukiwany przez sąd za niezapłaconą karę grzywny.

 

Podejrzany odpowie za kradzież jak również za posiadanie substancji ustawowo zabronionych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież