budocentrum wiz 480

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa wyłudzeń kredytów prowadzona przez ostródzkich policjantów. Sprawcy posługując się wcześniej podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach oszukali banki na kwotę blisko 60 tysięcy złotych. Fałszywe dokumenty, za opłatą, udostępniali również innym osobom pomagając im w ten sposób uzyskanie pożyczek.

 

Mateusz P. oraz Aleksandra P. podejrzani są o podrabianie zaświadczeń o zatrudnieniu oraz umów o pracę i wyłudzanie za ich pomocą kredytów. Fałszywe dokumenty przedstawiali pracownikom banków, zaciągając przy ich użyciu pożyczki. Łącznie blisko 60 tysięcy złotych.

 

Do tego przestępczego procederu dołączyły osoby, którym 27-latek i 36-latka udostępniali podrobione zaświadczenia czerpiąc z tego korzyści majątkowe. Gdy osoba korzystająca z ich "usług" otrzymała kredyt, musiała jego część oddać podejrzanym.

 

Oprócz Mateusza P. i Aleksandry P. zarzuty w tej sprawie usłyszało jeszcze sześć osób. Wszystkie przyznały się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddały się karze.

 

Za popełnione przestępstwa 27-latkowi i jego starszej wspólniczce grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież