budocentrum wiz 480

3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie 19-atek, który zaatakował starszą kobietę. Podejrzany przewrócił pokrzywdzoną na ziemię, kopał po głowie a następnie wyrwał jej torebkę i uciekł. Po zdarzeniu ukrywał się przed organami ścigania. Nie uniknie jednak odpowiedzialności. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty rozboju i paserstwa. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia na ul. Jagiełły w Ostródzie. Pokrzywdzona idąc chodnikiem została popchnięta przez nieznaną jej osobę. Gdy upadła na ziemię napastnik kilkukrotnie kopnął ją w głowę i wyrwał jej torebkę. Następnie zostawił leżącą na chodniku starszą kobietę i uciekł.

 

Policjanci po otrzymaniu informacji o napadzie natychmiast zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Na podstawie przeprowadzonych czynności wytypowali, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. W minionym tygodniu zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa podlaskiego. Jak ustalili, młody mężczyzna w obawie przed odpowiedzialnością ukrywał się przed organami ścigania.

 

Podejrzany został przewieziony do prokuratury w Ostródzie, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz paserstwa. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 19-latka. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec niego ten środek zapobiegawczy. Młody mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież