budocentrum wiz 480

Ostródzcy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 39-letniemu mieszkańcowi Warszawy, który usiłował przechwycić dofinansowanie do działalności gospodarczej. Niezwykłą czujnością wykazał się pracownik agencji, który zwrócił uwagę na nietypowy podpis na wniosku.

 

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z ostródzkiej komendy wraz z prokuraturą prowadzili dochodzenie w sprawie usiłowania przejęcia dopłat do działalności gospodarcze. Sprawa wyszła na jaw gdy do agencji wpłynął wniosek o zmianę numeru rachunku bankowego, na który to miały trafić przyznane dofinansowanie. Kwota dopłat wynosiła blisko 110 tysięcy złotych.

 

Niezwykłą czujnością wykazał się pracownik biura, który zwrócił uwagę na nietypowy podpis na złożonym wniosku. W celu weryfikacji wnioskodawca musiał stawić się do siedziby agencji. Zaprzeczył on, aby składał jakiekolwiek dokumenty o zmianie numeru bankowego.

 

W toku prowadzonego dochodzenia okazało się, że wniosek podrobił mieszkaniec Warszawy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoli przedstawić 39-latkowi zarzut. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

 

Podejrzany odpowie za usiłowanie oszustwa, wyłudzenia dotacji, podrobienia dokumentu oraz posłużenia się danymi osobowymi w celu wyrządzenia szkody majątkowej. Może mu za to grozić do 8 lat pozabawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież