budocentrum wiz 480

Ostródzcy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich wybił pięścią szybę w samochodzie pokrzywdzonych i kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Jego młodszy kolega miał przy sobie marihuanę. Obaj zostali zatrzymali. Za swoje zachowanie tłumaczyć się będą przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w jednej z miejscowości w gminie Ostróda. Pokrzywdzeni czekali w samochodzie na swojego znajomego. Nagle do ich daewoo podszedł młody mężczyzna i uderzył pięścią w szybę powodując jej uszkodzenie. Zgłaszający wraz ze swoją partnerką wystraszyli się napastnika i odjechali. Po jakimś czasie zauważyli, że za ich pojazdem jedzie bmw. Kierowca tego auta jechał w sposób wskazujący na to, że chce zatrzymać daewoo. Pokrzywdzeni postanowili wezwać na pomoc policjantów. Po opisaniu sytuacji oficerowi dyżurnemu w stronę jadących samochodów wysłani zostali ostródzcy dzielnicowi. Funkcjonariusze zatrzymali opisane bmw na ul. Jagiełły w Ostródzie. W tym czasie zgłaszający bezpiecznie dojechał do komendy.

 

W zatrzymanym aucie siedziało dwóch młodych mężczyzn - 23-letni kierowca oraz jego 17-letni kolega. Ich sposób zachowania mógł wskazywać na to, że znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Badanie kierowcy alkomatem nie wykazało żadnych nieprawidłowości dlatego dzielnicowi pojechali z nim do szpitala celem przebadania go na zawartość narkotyków. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W moczu zatrzymanego badania wykazały zawartość amfetaminy oraz marihuany. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 23-latek w momencie kontroli nie miał przy sobie prawa jazdy, jednak to nie uchroni go przed jego utratą. Niewykluczone, że mężczyzna odpowie również za zniszczenie mienia.

 

Podczas kontroli 17-latka policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z zielonym suszem. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież