budocentrum wiz 480

Kilka minut przed godziną 10:00, 7 lutego wpłynęła informacja do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie o wypadku na DK 15. Doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w okolicy miejscowości Lipowo.

 

DSCF3141

 

Pojazdami jechali sami kierowcy – kobieta i mężczyzna. Kierowca toyoty sam opuścił auto, był w ogólnym stanie dobrym bez widocznych obrażeń. Poszkodowana także była w ogólnym stanie dobrym. Kobiecie z rozbitego auta pomogli wydostać się świadkowie. Volkswagen, którym podróżowała wypadł z drogi do rowu i przewrócił się na bok. Charakter wypadku był jednak poważny, dlatego zabrano uczestników zdarzenia do szpitala.

 

DSCF3140

 

Do akcji wyjechały z ostródzkiej JRG dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz pojazd pod względem pożarowym. Pokryta również sorbentem została plama oleju silnikowego na jezdni. Sorbent wchłania ciecze, co zapobiega śliskości jezdni. W akcji ratunkowej wzięły udział także dwa zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji. Droga była zablokowana blisko dwie godziny.

 

DSCF3136

 

Źródło: KP PSP Ostróda; opracował/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież