budocentrum wiz 480

Prawo jazdy na okres 3 miesięcy stracił 22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h.

 

 

Ryzyko utraty prawa jazdy, wysokie mandaty oraz punkty karne nie zniechęcają kierowców do zbyt szybkiej jazdy a tym samym stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

 

Wczoraj ostródzcy policjanci zatrzymali do kontroli młodego kierowcę, który w miejscowości Grabin w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 130 km/h. To o ponad 80 km/h za szybko.

 

Funkcjonariusze zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz puntami karnymi.

 

Policjanci przypominają

Zgodnie z nowymi przepisami, osoba, która w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to, nadal będzie siadać za kółko, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Jeżeli to również nie zniechęci jej do prowadzenia auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień. Wówczas będzie musiała ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Komentarze   

# olo 2018-02-25 07:09
Gdzie te mendy są w mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować