budocentrum wiz 480

Podczas codziennej służby st.post. Paweł Surowiec ze z sierż.szt. Jackiem Żołnierowiczem zwrócili uwagę na zagubionego, chorego starszego mężczyznę stojącego na chodniku. Policjanci pomogli mu skontaktować się z rodziną.

 

 

- W ciągu dnia po ulicach chodzi dużo osób, jednak ten mężczyzna od razu przyciągnął naszą uwagę – mówią Policjanci. - Stał na chodniku i widać było, że jest zagubiony, zdezorientowany. Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić. Kiedy podeszliśmy do niego i zapytaliśmy, czy coś się stało i czy potrzebuje naszej pomocy, mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, gdzie jest, gdzie mieszka i co robi w tym miejscu. Próbowaliśmy dowiedzieć się, gdzie mieszka i jak się nazywa, ale miał on problemy z przekazaniem nam tych informacji - relacjonują st.post.Paweł Surowiec i sierż.szt. Jacek Żołnierowicz

 

Z uwagi na stan mężczyzny oraz niską temperaturę, policjanci zaprowadzili go do radiowozu, by się ogrzał i uspokoił.

 

- Tego dnia było bardzo zimno, dlatego zaprowadziliśmy tego mężczyznę do radiowozu. Mieliśmy nadzieję, że kiedy się ogrzeje i uspokoi, będzie w stanie przekazać nam jakiekolwiek informacje, żebyśmy mogli mu pomóc. Po jakimś czasie udało nam się ustalić, jak się nazywa oraz gdzie pracuje jego syn. Ustaliliśmy również numer telefonu do niego i powiadomiliśmy o zaistniałej sytuacji - mówią policjanci.

 

Po chwili na miejsce przyjechał syn zagubionego mężczyzny. Jak okazało się, jego ojciec jest ciężko chory i ma problemy z pamięcią. Syn mężczyzny powiedział policjantom, że ojciec ponad godzinę temu wyszedł z domu nie mówiąc nic domownikom. Jego żona wraz z synem gdy zorientowali się, że nie ma go w domu od razu zaczęli poszukiwania. Zamierzali również zgłosić jego zaginięcie na Policję.

 

Dzięki pomocy policjantów mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu.

 

 

Źrodło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież