budocentrum wiz 480

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi Ostródy, który wraz z kolegami ukradł ponad 280 puszek piwa i kilkanaście kartonów soku. Skradzione napoje mężczyźni wypili w przeciągu dwóch dni na zorganizowanym przez siebie majówkowym grillu.

 

zlodzieje piwa800px

 

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia 2017 roku. Wówczas czterej mężczyźni wykorzystując nieuwagę personelu podczas dostawy towaru, ukradli spod sklepu ponad 280 puszek piwa i kilkanaście kartonów soków owocowych.

 

Po otrzymaniu informacji o tym przestępstwie policjanci zajęli się ustalaniem, kto jest odpowiedzialny za kradzież. Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty. W przestępstwie brał udział również 32-letni mieszkaniec miasta, jednak ukrywał się przed organami ścigania, co uniemożliwiało skierowanie przeciwko niemu sprawy do sądu. Mężczyzna nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej. Został zatrzymany i podobnie, jak koledzy usłyszał zarzuty kradzieży.

 

Członkowie "piwnego gangu" przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia. Jak tłumaczyli, skradziony alkohol wypili w ciągu dwóch dni podczas zorganizowanego przez siebie majówkowego grilla.

 

Za popełnione przestępstwo amatorom piwa grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źrodło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież