budocentrum wiz 480

3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie 21-letni mieszkaniec gminy Ostróda. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in naruszenia nietykalności fizycznej, gróźb karalnych, włamania do pojazdu, kradzieży dokumentów i znęcania się nad partnerką i jej dziećmi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet kilkunastu lat pozbawienia wolności.

 

W minioną niedzielę ostródzcy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Ostróda. Według zgłoszenia partner pokrzywdzonej w trakcie awantury zaczął ją dusić i groził, że ją zabije. Następnie wybił szybę w należącym do niech samochodzie, zabrał ze środka dokumenty oraz telefon komórkowy i zniszczył instalację elektryczną pojazdu czyniąc go niezdatnym do użytku. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili również, że awanturnik znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką i dwójką jej małych dzieci.

 

21-latek bojąc się konsekwencji prawnych uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policjantami. Nie uniknie jednak odpowiedzialności. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej konkubiny, gróźb karalnych, włamania do pojazdu, zniszczenia mienia, kradzieży dokumentów oraz znęcania się psychicznego i fizycznego. Częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania.

 

Na wniosek policjantów i prokuratora nadzorującego postępowanie sąd zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

 

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, Grozi mu kara nawet kilkunastu lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież