budocentrum wiz 480

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi, który jadąc z 5-letnią córką pomylił drogi i wjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

 

W środę (25.04.2018) około godz. 14:30 policjanci ostródzkiej komendy otrzymali informację, że w m. Rychnowo samochód osobowy wjechał do rowu. Według zgłoszenia, w pojeździe miało znajdować się dziecko a zachowanie kierowcy wskazywało na to, że mógł być pijany. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

 

35-latek znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Mężczyzna tłumaczył, że jechał z córką na lotnisko, pomylił drogi i wjechał do rowu. Na szczęście zarówno 5-latka jak i jej ojciec nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

Z uwagi na stan, w jakim znajdował się mężczyzna, nie mógł on sprawować opieki nad swoim dzieckiem. Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodziny, natomiast 35-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Komentarze   

# uważnie czytam 2018-04-27 15:10
usłyszał zarzuty kiero....wała pojazdem w stanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NG 2018-04-28 20:50
Słuszna uwaga - poprawione ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować