budocentrum wiz 480

Do policyjnego aresztu trafił 57-letni mieszkaniec Ostródy, który pod wpływem alkoholu zniszczył siedzisko wiaty przystankowej. Policjantów o dewastacji poinformował świadek tego zdarzenia. Zatrzymany na widok policjantów wyrzucił w krzaki piłę do drewna. Początkowo nie przyznawał się do uszkodzenia mienia.

 

Wczoraj (13.05.2018) około godz. 22:00 do policjantów ostródzkiej patrolówki podszedł mężczyzna zgłaszając dewastację wiaty przystankowej. Świadek opisał, jak wygląda sprawca. Jak dodał, zwrócił mu uwagę, jednak ten był agresywny i kazał mu się nie wtrącać.

 

Policjanci pojechali we wskazane miejsce. W trakcie patrolowania okolicy w której znajdowała się zniszczona wiata zauważyli mężczyznę, którego wygląd pasował do podanego rysopisu. 57-latek na widok radiowozu wyrzucił na pobliską posesję ręczną piłę do drewna. Podczas rozmowy z policjantami udawał zdziwienie ich obecnością, twierdził, że nie wyrzucał żadnych przedmiotów i nie zna powodu interwencji. Zaprzeczył aby dokonał jakiegokolwiek zniszczenia.

 

Funkcjonariusze po oględzinach wiaty przystankowej potwierdzili, że zostało w niej pocięte siedzisko. Mieszkaniec Ostródy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu wykazało ponad promil tej substancji w jego organizmie. W trakcie wykonywanych z nim czynności, 57-latek zachowywał się agresywnie i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów.

 

Dziś (14.05.2018) po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia o wartości 500 zł. Mimo, że jest to wartość wykroczeniowa, mężczyzna odpowie przed sądem. Ostatecznie podejrzany przyznał się do pocięcia siedziska. Jak tłumaczył, mieszka niedaleko przystanku i przeszkadzają mu siedzące tam osoby, dlatego postanowił uniemożliwić im przebywanie w tym miejscu.

 

pilareczna800px 

 

Źródło: KPP Ostróda

Komentarze   

# Mieszkaniec Ostródy 2018-05-14 17:57
W końcu ktoś rozwiązał problem z pijakami, którzy robili burdy pijackie, a potem spali przez caly dzień na ławce. Policja przyjeżdżała po kilka razy dziennie i nie mogła problemu rozwiązać. Medal powinni mu dać albo
500 +.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jurek 2018-05-14 19:00
Popieram. Nie dość że darli mordę to jeden z nich urządził sobie sypialnie z przystanku a za przystankiem wc. Brawo dla tego Pana, który może na trochę rozwiązał problem!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować