budocentrum wiz 480

Sezon rowerowy w pełni. Niestety, jednoślady padają łupem złodziei. Powodem często jest nieodpowiednie zabezpieczenie pojazdu lub pozostawienie go bez nadzoru. Tak było w miniony weekend, kiedy to 31-letni mieszkaniec miasta widząc niezabezpieczony rower postanowił go ukraść.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (12.05.2018) około godz. 16:00 na ostródzkiej plaży miejskiej. Świadkowie zauważyli, jak młody mężczyzna zabiera rower należący do młodego chłopaka. Natychmiast zareagowali i wezwali na miejsce policjantów. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia w nadziei, że uniknie odpowiedzialności. Tak się jednak nie stało. Funkcjonariusze wiedzi, jak wygląda 31-latek, w co jest ubrany i w któą stronę się oddalił. Po kilku minutach był już w rękach mundurowych.

 

Jak się okazało, ten sam mężczyzna w ubiegły czwartek pod wpływem alkoholu awanturował się i uszkodził stojące na plaży śmietniki. (http://nasz-glos.com/wiadomosci/kronika-ostroda/2883-pijany-wandal-nad-ostrodzkim-jeziorem).

 

Również tym razem 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży mienia o wartości blisko 2000 złotych. Przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Jak mówił, żałuje tego, co zrobił.

 

Kodeks karny za popełnione przestępstwo przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież