budocentrum wiz 480

Przed sądem odpowie 21-letni kierowca, który bez uprawnień, za to z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę auta i spowodował kolizję. Po zdarzeniu mężczyzna próbował schować się w pobliskich budynkach. Na ucieczkę nie pozwolili mu jednak świadkowie.

 

Do zdarzenia doszło w minioną środę (10.10.2018) około godz. 20:00 w Kajkowie. 21-letni kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego jaguara.

 

Po zderzeniu młody mieszkaniec gminy Ostróda próbował schować się między budynkami, jednak świadkowie nie pozwolili mu na ucieczkę.

 

Podczas obsługi zdarzenia policjanci potwierdzili podejrzenia świadków. 21-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Ponadto, jak się okazało, młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież