budocentrum wiz 480

Kronika - Powiat

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub nieporadność życiową nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych. 

Zdarza się, że o konieczności dbania i stan wentylacji i kominów w naszych mieszkaniach przypomina nam dopiero strach. Tylko od początku tygodnia na terenie naszego powiatu doszło do 7 przypadków zapalenia się sadzy. Część z właścicieli domów nie miała zaświadczenia o przeglądzie kominiarskim.

W piątkowe popołudnie, 21 września doszło do pożaru nieużytków i drzewostanu w okolicy miejscowości Kotkowo w gminie Łukta.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski odwiedził 25 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Była to wizyta nieprzypadkowa. Komendant w towarzystwie dowódcy i strażaków z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej postanowili spotkać się z 11-letnim Kubą Hamotem.

Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej wobec 34-letniego mieszkańca Morąga. Mężczyzna musi również opuścić mieszkanie, które dzielił z konkubiną. Wszystko to dla spokoju i bezpieczeństwa kobiety nad którą się znęcał.