----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Jazda pod wpływem alkoholu oraz prowadzenie auta bez uprawnień to tylko część nieodpowiedzialnych zachowań, których dopuścili się kierowcy na drogach powiatu ostródzkiego.

 

Wśród interwencji podejmowanych przez policjantów było zdarzenie do którego doszło w piątek, 21 lipca, na drodze w pobliżu miejscowości Gierzwałd. Około godz. 19:00, 19-letni kierowca volkswagena w trakcie wymijania z innym autem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna doznał urazu nogi.


Również w piątek, policjanci z Ostródy zatrzymali kierowcę mercedesa, który prowadził pojazd pomimo wcześniejszego cofnięcia uprawnień. 46-latek został zatrzymany do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Następnego dnia na ulicy Lubawskiej w Ostródzie policjanci pracowali na miejscu zderzenia się dwóch volkswagenów. Mieszkaniec gm. Grunwald nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W zderzeniu ucierpiała 17-letnia pasażerka jednego z tych pojazdów.  


W niedzielę (23.07.2017r.) policjanci wyjeżdżali do dwóch wypadków. Do pierwszego zdarzenia doszło w Kretowinach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem uderzył w bok jadącego prawidłowo z naprzeciwka pojazdu skoda. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 18-letni kierowca jednośladu. Z urazem ręki i nogi został przewieziony do szpitala. Młody mężczyzna znajdował się pod wpływem. Badanie wykazało 1 promil alkoholu.


Do następnego zdarzenia doszło kilka godzin później na drodze Kalnik – Kwitajny w gminie Morąg. 31-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na pobocze jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Olsztynie, natomiast 2 innych pasażerów do szpitala w Elblągu.


Tego samego dnia do szpitala w Elblągu trafił nieprzytomny motocyklista, który w Jarnołtowie gm. Małdyty uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci od 51-letniego mężczyzny zabezpieczyli krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.


Podczas długiego weekendu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był kierowca volvo, który wsiadł za kierownice pod działaniem alkoholu i z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.


Teraz za takie zachowanie mężczyznom grozi kara od 2 do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...