----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

26 lipca na parkingu przy drodze wojewódzkiej nr 542 Rychnowo – Działdowo (w pobliżu skrzyżowania z drogą do Brzeźna Mazurskiego, przy granicy gmin Dąbrówno i Działdowo) znaleziono stertę śmieci. Ktoś wysypał tam dwie duże przyczepy zmieszanego gruzu budowlanego i odpadów. Okoliczni mieszkańcy oraz Policja szukają sprawców.


Kiedyś zakrzaczone starodroże faktycznie wykorzystywane było jako wysypisko śmieci. Jednak w 2016 r. Pracownicy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nidzicy z dużym zaangażowaniem i wysiłkiem przygotowali dla mieszkańców i przejeżdżających turystów parking przydrożny. Postawili tam stoliki i ławki, kabinę w.c., zadbali o naturalne, pomysłowe ozdoby, tworząc nawet stolik szachowy. W taki sposób powstał zadbany i estetyczny parking przydrożny. Zajął on I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w konkursie na najładniejszy parking przy drogach wojewódzkich w 2016 r.


Mieszkańcy gmin Dąbrówno i Działdowo byli z niego dumni i dbali o jego utrzymanie. Sprzątali i wyrzucali śmieci, które dalej były podrzucane w workach przez okolicznych mieszkańców. Jednak kilka dni temu ktoś posunął się za daleko: wysypał na parking dwie duże przyczepy nieczystości: zmieszanego gruzu budowlanego i odpadów komunalnych.


Mieszkańcy oraz włodarze liczą na to, że mieszkańcy gminy Dąbrówno oraz sąsiadującej gminy Działdowo nie przejdą obok tego aktu wandalizmu obojętnie i pomogą we wskazaniu i ukaraniu sprawcy.


Każdy kto dysponuje jakąś informacją jest proszony o zgłoszenie tego na policję, do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Nidzicy (telefon: (89) 625 63 83, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pracownikom Urzędu Gminy Dąbrówno w formularzu kontaktowym na stronie http://dabrowno.pl/kontakt.html.

w1
w2
w3
w4
w5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...