----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Niebezpieczne znalezisko podczas prac ziemnych odkrył wczoraj na swojej posesji mieszkaniec gminy Dąbrówno. O tym fakcie mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów. Funkcjonariusz z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdził, że jest to pocisk z czasów II wojny światowej. Miejsce, do czasu przyjazdu wojskowych saperów, zabezpieczali ostródzcy policjanci.


1 sierpnia tuż przed godziną 11.00 ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu przez właściciela posesji niewybuchu. Na nietypowy przedmiot natknął się mieszkaniec gminy Dąbrówno podczas prac ziemnych. Natychmiast przerwał pracę w tym miejscu a następnie o wystającym z ziemi pocisku powiadomił policjantów. Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej określił, że jest to pocisk artyleryjski – pochodzący z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci.


Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia podczas leśnych spacerów czy prac ziemnych niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na Policję. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...