----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

26-letni kierowca samochodu marki Audi na jednej z morąskich ulic uderzył w kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy. Miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach wieczornych. Na jednej z ulic Morąga kierujący Audi nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych w wyniku czego potrącił 79-latkę. Poszkodowana doznała złamania kości udowej i została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala.

 

W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 26-latek miał blisko 0,5 promila w organizmie. Policjaci zatrzymali jego prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na policyjnym parkingu.


Teraz 26-latek odpowie przed sądem. Za spowodowanie zdarzenia drogowego znajdując się pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.

 

Źródło: KPP Ostróda

Komentarze   

# Barbara 2017-10-06 14:25
Oby tak tylko został ukarany....w co wątpię....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Inne

loading...