budocentrum wiz 480

Do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko 43-latkowi, który zaniedbywał swojego psa i nie zapewniał mu odpowiedniej opieki weterynaryjnej. O niepokojącej sytuacji policjantów powiadomił inspektor Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" z Ostródy. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Dąbrówno grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawa rozpoczęła się w październiku, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie od inspektora Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" w Ostródzie o nieprawidłowej opiece nad psem w jednej z miejscowości w gminie Dąbrówno. Właściciel czworonoga poprzez zaniedbanie doprowadził pupila do skrajnego wychudzenia i chorób skóry. Nie zapewniał mu również pomocy weterynarza. Podczas badania okazało się, że w żołądku psa znajduje się ciało obce, które należy usunąć. Zwierze zostało odebrane właścicielowi i trafiło pod troskliwą opiekę.

 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutów znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna jednak nie stawiał się na wezwania funkcjonariuszy, dlatego prokurator wydał decyzję o zatrzymaniu go i przymusowym doprowadzenia do jednostki Policji. Podejrzany nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

 

Mieszkaniec gminy Dąbrówno był już wcześniej karany i odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Tym razem odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

fotografia jest tylko ilustracją do tekstu

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież