budocentrum wiz 480

Policjant z Komisariatu Policji w Morągu zatrzymał w czasie wolnym pijanego kierowcę. Funkcjonariusz odebrał 36-letniemu mężczyźnie kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu. Pijany mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości 36-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W piątek (29.12.2017 r.) około godziny 9.00 policjant, jadąc jedną z ulic miasta, zobaczył jak kierowca opla co chwilę zjeżdża do środka jezdni i wraca do prawej krawędzi drogi. Takie zachowanie wzbudziło czujność mundurowego.

 

Funkcjonariusz, na co dzień pełniący służbę na stanowisku oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Morągu szybko się zorientował, że kierowca opla jest nietrzeźwy. O tej sytuacji powiadomił dyżurnego policji a sam postanowił nie spuszczać pojazdu z oczu. Policjant doprowadził własnym pojazdem do jego zatrzymania, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki opla.


Przybyli na miejsce funkcjonariusze po przeprowadzonym badaniu stwierdzili, że 36-letni kierowca opla miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

 

Dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariusza, udało się uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę samochodem, która mogła doprowadzić do tragedii na drodze.

 

pijanywmoragu 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież