budocentrum wiz 480

Poranek 9 stycznia okazał się niebezpieczny na drogach naszego powiatu. W odstępie dwóch godzin doszło do dwóch zdarzeń drogowych na tej samej drodze. Ujemna temperatura spowodowała wystąpienia  zjawiska gołoledzi. Szczególnie trudne warunki panowały na drodze wojewódzkiej nr 542.

 

Około godziny 9:00 doszło do pierwszego zdarzenia. Dwa kilometry przed miejscowością Rychnowo, do rowu wypadł VW Golf. Podróżujące nim trzy kobiety na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń. Skończyło się na strachu. Pomocy kobietom udzielili strażacy z OSP Gierzwałd i JRG Ostróda.

 

Drugi wypadek wydarzył się kilka minut po godzinie 11:00. 5 kilometrów dalej, za miejscowością Wróble, doszło do zderzenia Renault Laguna z Volvo XC40. Niestety tym razem sytuacja okazała się bardzo poważna. Samochodami podróżowali kierujący nimi mężczyźni. Jeden został poważnie ranny - był nieprzytomny. Drugi poszkodowany był w ogólnym stanie dobrym, bez widocznych obrażeń.

 

Do akcji wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z ostródzkiej JRG i samochód rozpoznawczo–ratowniczy oraz dwa zastępy pożarnicze z OSP Gierzwałd. Gdy straż pożarna dotarła na miejsce wypadku, ratownicy medyczny podjęli już akcję reanimacyjną u nieprzytomnego mężczyzny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wyznaczyli lądowisko dla śmigłowca LPR, który już leciał z pomocą. Ponadto samochody zabezpieczono pod względem pożarowym. Niestety mimo reanimacji, mężczyzna zmarł. Droga była zablokowana ponad 2 godziny. W akcji ratowniczej uczestniczyła także policja.

 

wypadek1
wypadek3
wypdek2
Previous Next Play Pause
1 2 3

 

Źródło: KP PSP Ostróda, opracował/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież