budocentrum wiz 480

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom trzech radiowozów. Jeden z nich, marki BMW, użytkowany będzie przez policjantów ostródzkiej drogówki. Dwa kolejne, Ople Mokka, trafią do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Morągu. Pojazdy sfinansowane zostały wspólnie przez jednostki samorządowe powiatu oraz Komendę Główną Policji.

 

Wczoraj (11.01.2018) na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odbyła się uroczystość przekazania policjantom trzech nowych radiowozów. W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, Burmistrz Morąga Pan Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Miłakowa Pan Aleksander Gawryluk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Miłakowie Pan Michał Boczulak. Kluczyki do samochodów odebrali policjanci, którzy będą zasiadać za kierownicą nowych radiowozów. Pojazdy poświęcił Ksiądz Dziekan Roman Wiśniowiecki- kapelan ostródzkich funkcjonariuszy.

 

100-90875
100-90878
100-90881
100-90882
100-90883
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

 

Dwa oznakowane ople Mokka trafią do Komisariatu Policji w Morągu. Pojazdy te zostały zakupione w ramach programu „50x50”. Połowa kwoty została przekazana przez lokalne samorządy, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji.

 

Koszt radiowozów to ponad 160 tysięcy złotych. Dotację na zakup przekazał Burmistrz Miłakowa oraz Burmistrz Morąga. Jak podkreślił w swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski:
- Zakup radiowozów nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych. Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Ostróda oraz na lepsze warunki pracy policjantów - mówi.

 

Z kolei nieoznakowane BMW trafi do policjantów ostródzkiej drogówki. Radiowóz został zakupiony i przekazany przez Komendę Główną Policji w ramach programu modernizacji służby.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Komentarze   

# Lukasz 2018-01-13 08:50
Ciekawe jaki silnik w Bmw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować