budocentrum wiz 480

W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Warszawskiej w Łukcie doszło wczoraj do pożaru.Poszkodowani to 43-latka i 19-latek, którzy zostali przewiezieni do szpitala
z oparzeniami drugiego i trzeciego stopnia.

 

Kilkanaści minut po godz. 20:00 lokalne jednostki Straży Pożarnej zadysponowane zostały do pożaru w Łukcie. Po dotarciu na miejsce, OSP Łukta zastała silnie rozwinięty pożar, który obejmował już całe mieszkanie. Strażacy rozpoczęli gaszenie obiektu a część z nich ubrała aparaty oddechowe i weszła do środka w celu zlokalizowania oraz wyniesienia butli z gazem, która stanowiła dodatkowe zagrożenie. W wyniku pożaru ucierpiały dwie osoby: 43-latka oraz jej 19-letni syn zostali wyprowadzeni z lokali przez Strażaków, a później przewiezieni do szpitala z oparzeniami drugiego i trzeciego stopnia. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W budynku znajdowały się dodatkowe trzy osoby - udało im się jednak samodzielnie opuścić swoje mieszkania.

 

Na miejscu pracowały również jednostki z JRG Morąg oraz OSP Florczaki. Policja oraz biegli z zakresu pożarnictwa prowadzą śledztwo w sprawie wyjaśnienia przyczyn pożaru. Najprawdopodobniej zawiniło niepoprawne użytkowanie piecyka typu "koza".

 

Źródło: OSP Łukta, KPP Ostróda

Foto: fb OSP Łukta

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież