budocentrum wiz 480

Przed sądem odpowie 32-letni kierowca, który pijany i bez uprawnień spowodował kolizję drogową. Jechał z pasażerką, która również była nietrzeźwa. Po zdarzeniu żadne z nich nie przyznawało się do kierowania pojazdem, dlatego oboje zostali zatrzymani w policyjnej celi.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29.01.2018) około godz. 20:00 w m. Dobrocin (gm. Małdyty). Kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gdy policjanci dojechali na miejsce uczestnicy kolizji byli już poza pojazdem. Mężczyzna i kobieta znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Żadne z nich nie przyznawało się do kierowania autem. Badanie 23-latki na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila tej substancji. Jej starszy kolega odmówił sprawdzenia stanu trzeźwości, w związku z czym została pobrana mu krew do badań. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

 

Oboje uczestnicy kolizji zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków zdarzenia i ustalili, że kierowcą był 32-latek. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Jego 23-letnia pasażerka również została przesłuchana. Po wykonaniu czynności oboje zostali zwolnieni do domu.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież